Anasayfa » Forum

Yeni Çözümpark  

Sayfa 2 / 2
  RSS
ozkanburgac
(@ozkanburgac)
Üye

Ayın Üyesi kısmı kaldırıldı mı ? bulamadım 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2019 12:29
Erol DURSUN
(@eroldursun)
Üye

merhaba ;

hayırlı olsun .

eski sayfada profilimiz ile açınca cevaplarım menüsü vardı ana sayfada.

Gene ana sayfada cevaplanan ve cevapsız yeni sorular vardı.

eskiye alışınca yenisi zor oluyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2019 15:23
Ali UYSAL
(@aliuysal)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhabalar;

Yine profilinize girdiğiniz de Forumlar tabı altında Açtığınız konular, verdiğiniz cevaplar, abone olduklarınız gibi içerikleri görebiliyorsunuz. 

Cevaplananlar ve Cevapsızlar yakın zamanda gelecek.

Dijital dönüşüm başlıyor...
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2019 16:39
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici
Gönderen: ibrahim yildiz

Bende alışamadım desem dövmezsiniz herhalde.:) Eski yapı artık çağ gerisinde kalmıştı değişim anlaşılır birşey. Arka planda yırtınanlar biliyor o tip eski yapıların derdini. 🙂
Kurumsal renkler uygulamak lazım ama bence de yorucu. Beyaz-yeşil dağılımı çok göze batıyor okunabilirlik düşük. Blog, makale bölümü çok güzel ama forum için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. mesela tv.cozumpark.com la 🙂 kıyaslayınca mevcut çok yorucu, göze batıyor. Zoom out yapıp kullanıyorum. Mobile tarafta responsive gayet iyi çalışıyor.

Selam, evet renk konusunda bir düzenleme yapacağız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2019 19:50
Sedat BABUR
(@SedatBABUR)
Üye

Sanırım 3 defa kontrol ettim gerçekten çözümparkta mıyım diye 🙂 herkese hayırlı olması dileğiyle

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2019 21:37
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Bir IBM'in mavisinden (bknz: https://www.ibm.com/design/language/elements/color/), birde çözümparkın eski portalından vazgeçemiyordum ama, eskisi artık yok. Seviyorduk biz onu, eskiydi belki, bazen resim eklemek için çileden çıkartırdı, arama yaparken saçmalardı ama, yaramazlık yapsa da sevgimiz ağır basar, kızamazdık ona. Keşke kollarımızı iki kenara açıp gitme diyebilseydik (bknz: https://www.google.com/search?q=özlemek).

Yeni portal kardeşimiz. Biz eskisini o kadar sevdik ki, sen sanki evlat olsan sevilmeyeceksin gibi duruyorsun. Ama alışacağız sanada ne yapalım. Çünkü biz çözümparkın giydiği kiyafetleri değil, portala emek harcayan bir kısmını ismen, şahsen tanıdığımız, büyük bir kısmını ise hiç bilmediğimiz, tanımadığımız büyük bir ailesi olduğu için seviyoruz. Sen karşımıza nasıl çıkarsan çık, varolduğun sürece tutacağız ellerinden.

Emeği geçen herkeze teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/03/2019 09:22
ozkanburgac beğendi
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye
Gönderen: Serkan Ateş

Bir IBM'in mavisinden (bknz: https://www.ibm.com/design/language/elements/color/), birde çözümparkın eski portalından vazgeçemiyordum ama, eskisi artık yok. Seviyorduk biz onu, eskiydi belki, bazen resim eklemek için çileden çıkartırdı, arama yaparken saçmalardı ama, yaramazlık yapsa da sevgimiz ağır basar, kızamazdık ona. Keşke kollarımızı iki kenara açıp gitme diyebilseydik (bknz: https://www.google.com/search?q=özlemek).

Yeni portal kardeşimiz. Biz eskisini o kadar sevdik ki, sen sanki evlat olsan sevilmeyeceksin gibi duruyorsun. Ama alışacağız sanada ne yapalım. Çünkü biz çözümparkın giydiği kiyafetleri değil, portala emek harcayan bir kısmını ismen, şahsen tanıdığımız, büyük bir kısmını ise hiç bilmediğimiz, tanımadığımız büyük bir ailesi olduğu için seviyoruz. Sen karşımıza nasıl çıkarsan çık, varolduğun sürece tutacağız ellerinden.

Emeği geçen herkeze teşekkürler.

Hocam Tercihlerinde sıralamayı mı yanlış yapmış gibisin ;-). Edebiyat 'yazacakken BT 'yi mi tutturdun? 🙂

Şaka bir yana yorum mükemmel.!!

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/03/2019 10:29
Barbaros Kuşçular
(@barbaroskuscular)
Üye

Google alerts ismime ilk sayfada yeni bir index aldığının mailini atınca giriş yaptım. Seo konusunda çok fazla artısı olacağının kanıtı olabilir. wordpress altyapısı için eleştiriye katılmıyorum çünkü visualstudio tanıtım sayfasının altyapısı wordpress. ihtiyaç neyi gerektiriyor ise onu seçmek gerekir. 

Anasayfa biraz düzenlenirse zamanla alışılacaktır. aktif konular, son cevaplananlar gibi alışılmış menüler. Birde time out süresini uzatabilirsiniz. ikinci kez yazmak zorunda kaldım 🙂

Saygılarımla 

Bu ileti 9 ay önce Barbaros Kuşçular tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2019 23:08
Ali UYSAL beğendi
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Üye Forum Yöneticisi

Selamlar,

Arkadaşlar kolay değil 2008 yılından beri kullandığımız bir yapıdan söz ediyoruz 🙂

Yönetim ekibi dahil pek çoğumuz bu işlerin arkasındaki mesaiyi dahi hissetmedi, arkasında ciddi bir organizasyon ve emek var, başta Hakan Uzuner olmak üzere destek veren, emeği geçen arkadaşları çok tebrik ediyorum.

Post bir yerden başlamış gidiyor lakin sitenin geçiş süreci ile ilgili daha kapsamlı bir tanıtım veya hikaye elbette bizlere geliyor olacaktır Hakan Uzuner'i biraz tanıdıysanız 🙂

Sevgi, Saygı, ÇözümPark

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2019 22:44
Ömer Yılmaz
(@omeryilmaz)
Üye

Hayırlı olsun. Yeni site güzel olmuş.

Asp siteden wp ye sorunsuz aktarım kolay iş değil zoru başarmışsınız tebrik ederim.

ASP ile web sitesi yapmak zaten başlı başına bir hata, bu yazılım dilini kullanan ve büyümeye başlayan web siteler artık PHP yazılımlara geçmiş durumda. En basit e-devlet sitesi milyon kullanıcıda patladı açılmadı sonradan PHP ye geçtiler.

Neden BuddyPress?   vBulletin veya open source MyBB gibi kadar başarılı mı? daha önce tecrübem olmadı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2019 10:33
Ali UYSAL
(@aliuysal)

BuddyPress sadece üyelik alt yapısında kullanılıyor, karşılaştırdıklarınız forum alt yapıları. Biz Forum tarafında başka bir ürün kullanıyoruz.

Android El Terminali

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2019 10:36
Ömer Yılmaz
(@omeryilmaz)
Üye

Doğrudur forum alt yapıları karşılaştırdım WP ile hit patlaması yaşayabilirsiniz ileriye dönük online ziyaretçi artışı olursa bu yapı ayakta durur mu?

MyBB yi Wp ye entegre eden eklentileri olması lazım. wpForo kullanmışsınız şimdi fark ettim. wpForo üyelik alt yapısı yokmu ki BuddyPress kullandınız? öğrenmek için soruyorum.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2019 11:10
Ali UYSAL
(@aliuysal)

Evet var, fakat bizim üyelikle ilgili farklı özelliklere ihtiyacımız vardı o nedenle kullandık, forum karşılamıyordu. (aktiviteler, notification vs.) 

Mevcut hitlerimiz ile bir sorun yaşamıyoruz, daha fazlası içinde önlemlerimiz var. 

Android El Terminali

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2019 11:27
Ömer Yılmaz beğendi
Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ
(@zulfumehmetozcifci)
Üye

Evet önceden siteye giremiyordum. Kullanıcı girişi yaptığımda hata alıyordum. Şimdi sıkıntız olmuş. Yani bu güncelleme çok iyi olmuş.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/03/2019 15:16
Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ
(@zulfumehmetozcifci)
Üye

Siteyi yeni inceleme fırsatım oldu. Biraz incelediğimde Wordpress sistemine geçilmiş ve tema olarak Socialize: Multi-Purpose BuddyPress Theme seçilmiş. Tabi yönetimin kararı bu elbette fakat. Burda ASP.NET gibi bir dev varken hazır bir sistem olan PHP (wordpress)  seçmek tuhafıma gitti. Artı zaten ASP.Net ile çalışan bir sistemi terk edip Wodpresse geçmek tuhaf olmuş. Buradan wordpress kötü manasına gelmesin bende kişisel bloğumda wordpress kullanıyorum. Gayet de memnunum kullanımı ve yönetimi çok kolay.

Hayırlı uğurlu olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2019 10:42
Hasan Altın
(@huseyinaltin)
Üye

Yeni site hayırlı olsun. Kısa bir süre ben başka bir siteye mi girdim diye şaşırdım. =)

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/03/2019 14:06
Sayfa 2 / 2
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol