Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcılara postlarda verilen linkler hk.

Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

Arkadaşlar son zamanlarda bildiğiniz üzere  "Ön dolandırıcılık" olarakta geçen mail ile kişi bilgilerine erişim veya crypto tarzında mail ile dosyalar gelmekte konu ile ilgili olarakta aklıma gelen bir soruyu sizlerle paylamak istedim.

Postlarda arkadaşlarımızın bir çoğu upload ettikleri dosyaların linklerini paylaşarak siz değerli yönetim tarafından ve diğer arkadaşlar tarafından olsun soruna çözüm üretilmektedir. İşte tam burada sorun başlıyor, bu dosyalar sizin tarafınızdan bir ön kontrolden geçiyor mu?  Paylaşılan linkler güvenlimi, paylaşan kişinin paylaşımlarında bir inceleme var mı? İndirilecek dosya güvenli mi? vs vs... Kimse yardımlaşma adına gereksiz bir mağduriyet yaşamasın bunu öğrenmek istiyorum ki bu niyetli insan demek istemiyorum ahlaksız kimlikler varsa anlasınlar cozumpark'ın sağlamlığını bir kere daha !

İyi günler dilerim. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 04/05/2015 11:56

Okan Özbey
(@okanozbey)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Forumdaki konularda post olarak gönderilen mesajlardaki içeriklerden tamamen kullanıcıların kendileri sorumludur. Tabiki forum yetkilileri forum üzerindeki tüm mesajları kontrol etmektedir. Ancak sizde biliyorsunuz ki mesajlar onay olmadan gönderilebilirmektedir. Bir onay sürecine tabi olmadığından dolayı gönderilen her mesajı forum yöneticileri anlık olarak takip edemiyorlar. Sizde takdir edersiniz ki hergün onlarca konu açılıyor ve günlük yüzlerce mesaj dönüyor forum üzerinde ve bu mesajların anlık olarak tek tek kontrol edilmesi biraz zor. 

Bu sebeple mesajlar içerisindeki dosyalar ( linkleri ) gönderenin sorumluluğundadır,  indiren ise kendi sorumluluğunu taşır. Ancak olur da dosya içeriği ile ilgili bir şikayet olması halinde kullanıcı forum kurallarını ihlal etmişse kural ihlaline göre cezalandırılır. 

İyi çalışmalar dilerim.

www.okanozbey.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2015 15:56

Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

Ne kadarda profesyonel olsak, çözümsüz sorunda kalmasa maalesef Türkiye gerçekleri diyorsunuz...  🙂

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 04/05/2015 17:32

Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)

[quote user="Güney OKTAYLI"]Ne kadarda profesyonel olsak, çözümsüz sorunda kalmasa maalesef Türkiye gerçekleri diyorsunuz...  :)[/quote]

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_bts&arama=kelime&guid=TDK.GTS.55475e90442b58.08421552

profesyonel kelimesinini gerçek anlamını muhtemelen bilmiyoruz , para karşılığı verilen bir hizmet değil buradaki.

Çözümpark amatör ruh ile profesyonel kalitede hizmet veren ve lider konumda bir bilişim portalı bence.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2015 17:38

Okan Özbey
(@okanozbey)

[quote user="Güney OKTAYLI"]Ne kadarda profesyonel olsak, çözümsüz sorunda kalmasa maalesef Türkiye gerçekleri diyorsunuz...  :)[/quote]

Bence yanılıyorsunuz. Sonuçta burası ücretsiz tamamen kişilerin kendi isteği doğrultusunda hizmet veren bir portal ve tamamen gönüllü kişilerden oluşuyor bu kişilerin tamamınında sosyal hayatları + iş hayatları var ve zaman buldukları süre içerisinde girip yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Hani olurda forum içinde mesajlar üyelere kapatılır, üyelik aylık belli bir ücret ile sağlanır ve mesajlar çalışanlar tarafından kontrol edilirse dediğiniz gibi bir yapı olabilir. Böyle bir yapıda ne kadar doğru olur tartışılır tabiki.

Türkiye gerçekleri değilde benim kişisel görüşüm olması gereken diyebiliriz ve çözümpark'ın bu sektördeki kişilere sağladığı faydaları anlatmaya gerek yok.  

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2015 20:23

Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

Türkiye gerçeklerinden kastım bütçe olaraktı. 🙂  Öncelikle düşüncelerinize katılıyorum bunda mutabığız, çözümpark aleyhinde bir düşüncem olamaz, olana karşı ise tutumunda nettir. Postlarımdan bakabilirsiniz, diğer türlü nankörlük olur zaten bu emeklere ! Yanılmaktan ziyade meramımı tam izah edemedim aslına, destekler,teşvikler bu tür alanlarda gerek sosyal hayatta gerekse dijital ortamda insanlara faydalı olan toplumları maalesef devam ettirebilecek düzeyde olamadığı için Türkiye gerçekleri demiştim 🙂

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 05/05/2015 11:21

Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)

Profesyonel kelimesini çıkarırsak "Türkiye gerçekleri" kısmına katılmamak elde değil zaten

iyi çalışmalar 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2015 11:50

Paylaş: