Bildirimler
Hepsini Temizle

Senaryo çalışmaları  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Merhaba arkadaşlar, bir kaç gündür aklımda olan bir düşünceyi paylaşmak istedim.

Forumda bir çok eğitmen ve işinin ehli arkadaşlar mevcut,çeşitli seviyelere uygun olarak senaryoların yazılmış olduğu bir bölüm ya da konu olsa, ve bu hocalar bu bölüme kendi hazırlamış oldukları pratik ve eğitici senaryolar yazsa , yeni başlayan-kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar da bu senaryoları yapsalar, takıldıkları yerde sorular sorsalar ve konu ile ilgili bilgisi olan veya senaryoyu yazan arkadaşlar da yardımcı olsalar, interaktif bir ortam olmuş olur ve nereden başlayacağını bilemeyen ya da kendini ev ortamında geliştirmek isteyen arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz.

İlk olarak senaryo yazılır, senaryo ile ilgili olan varsa yazılmış makale-video-kaynak paylaşılır ve bu doğrultu da ihtiyacı olanlar bu senaryoyu ev ortamında sanal olarak gerçekleştirmiş olur. Benim elimde hazırlamış olduğum bir iki ufak senaryo da var . Böylece herkes yeni bir şeyler de öğrenmiş olur hem de yeni yapılar görerek, ufkumuz genişlemiş olur . Çünkü çoğu kişi kendini geliştirmek, çalışmak istiyor bir şekilde ama çoğu kişi de sistemli çalışamadığı ve nasıl çalışacağını bilmediği için sıkıntı yaşıyor. Böyle bir uygulama yaparsak ben kendi adıma elimden geleni yaparım . 

Eğer ekip üyeleri derlerse ki bu forumda böyle bir şey yapılamaz diye , isteyen var ise bir alt forum hazırlanır ve burada bu senaryolar paylaşılır , ama o zamanda çok fazla verim alamayız diye düşünüyorum.

Benimkisi sadece bir fikir . Sizlerin önerisine sunarım 🙂

Teşekkürler..

Saygılar... 

Alıntı
Gönderildi : 27/08/2010 18:04
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

https://www.microsoft.com/events/vlabs/default.mspx  adresinnden virtual lab ları kullanabilirsiniz. Size acrobat reader dosyasında neleri yapacağınızı söyleyip ve sanal server larıda sağlıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/08/2010 18:32
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Evet böyle bir uygulama var Microsoft tarafında, ama kaç kişi kullanabiliyor bu uygulamaları acaba  ? Kaç kişi farkında ya da kaç kişinin ingilizcesi müsait bu uygulamaları yapmaya ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/08/2010 20:40
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Güzel fikir ancak iyi planlama lazım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/08/2010 04:39
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Microsoft seneryolarını global tasarladığı için seneryolar hep başlangıç düzeyinde kalıyor öylede olmak zorunda.Bugün microsoft lablarında gezerken benimde aklıma aynı fikir geldi.Özellikle gelişmiş seneryolar güzel olabilir.Ama tabi sanırım talep olması lazım yoksa heves kırıcı olacaktır 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/08/2010 22:33
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

Video makaleleri hazırlarken yaptığım şeyin akılda kalması için kesinlikle bir diagram üzerinde hazırlanmış basit seneryolara sadık kalıyorum ki akılda kalsın ve insanlar tamam bu bu şekilde yapılıyor ama nerde kullanacağız demesinler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/08/2010 01:15
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Böyle bir konu açmak istememdeki ilk sebep ; ilk mesajımda yazdığım gibi yeni başlayan ya da bir şekilde kendini geliştirmek isteyip, takılan arkadaşlar için güzel bir gelişme ortamı sağlamak.Ben bu sıkıntıyı çok yaşadım çünkü hala daha yaşıyorum. Ben şahsım adına elimden geleni yaparım bu konu ile ilgili olarak . Bahsettiğim gibi elimde zaten mevcut, başlangıç için hazırlamış olduğum bir iki senaryo var. Ekip üyesi , portaldan sorumlu arkadaşlar bu çalışma için forumda bir bölüm açarlar ise, elimdeki senaryoları paylaşıp, nasıl sonuç aldığımızı görmüş oluruz. Katılıma göre ve aldığımız verime göre devam ederiz, ya da bölümü kapatabiliriz. Hakan hocam bu konuda senden de ilgi ve alaka bekliyorum 🙂

Teşekkürler..

Saygılar.. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/08/2010 23:32
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Elindeki senaryoları ilgili bölümler altından paylaşıp gelen tepki ve yorumlara bölüm açmak daha mantıklı geliyor bana. Forum bölümlerini illa sadece problemin olduğunda kullanacaksın diye bir şart yok. Senaryoları paylaş çok talep gelirse açtığın konular ilgili yer açılarak buraya taşınır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/08/2010 00:38
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Dediğim gibi iyi planlamak lazım. ÇözümPark olarak bir iş yapacak ise en iyisi olmalı bu nedenle sağlam düşünmek lazım. Yönetim olarak konuşuyoruz bu konuyu.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/08/2010 00:40
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Burak Bey ilgili senaryo ve yaptığı çalışmaları bize gönderse bir kritik yapsak diye düşünüyorum. En azından kafasındaki düşünceleri daha net algılarız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/08/2010 01:51
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Eğer değerlendirmeye alınacaksa ve böyle bir uygulama yapacaksak , benden istendiği halde hazır olan, mevcut bir iki senaryo gönderebilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/08/2010 02:55
LosE
 LosE
(@LosE)
Üye

Çok anlamlı ve gerçekten faydalı olacağını düşündüğüm bir çalışma...

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2010 14:41
Deniz Balkaya
(@DenizBalkaya)
Üye

Fikir çok güzel..iyi bir planlama ile çok hoş şeyler çıkabilir.Takipteyiz [:)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 06:07
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Ben de takipteyim de hocam, Hakan hocam biraz yoğun sanırım, dönüş bekliyoruz Hakan hocam:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 12:14
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="Burak ISTANBULLU"]Ben de takipteyim de hocam, Hakan hocam biraz yoğun sanırım, dönüş bekliyoruz Hakan hocam:)[/quote]

19 eylülde evleniyorum 1 ay beni unutun [:D]

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 17:47
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Facebook da gördüm ,Hayırlı olsun hocam, mutluluklar ikinize de 🙂

Bizim proje yattı yani 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 23:28
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

[quote user="Burak ISTANBULLU"]

Facebook da gördüm ,Hayırlı olsun hocam, mutluluklar ikinize de 🙂

Bizim proje yattı yani 🙂

[/quote]

Olur mu öyle şey.Çözümpark kurumsal yapıda çalışan bir ekipden oluşuyor.Bu oluşum kişilere dayalı durmaz.Kişiler mutlaka çok önemli ancak Hakan hocamız evleniyor yada bir başka yönetici rahatsız diye işler aksamaz.Kurumsal yapıların avantajı.Yani sizin projeniz mutlaka yönetimde değerlendiriliyordur 🙂 . Yani genel yapıda gördüklerimden yola çıkarak yazıyorum 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 23:38
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

O zaman beklemeye devam Serkan hocam  🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 23:44
Uğur BURMA
(@ugurburma)

İllaki bölüm açılsın diye beklemenize gerek yok. 1 veya birkaç senaryonuzu paylaşın. Hem Çözümpark ekibi değerlendirsin hemde üyelerden gelen tepkilere bakalım. İhtiyaç duyulan bölümlerin pekçoğu bugüne kadar açılmıştır. Sizin paylaşımınızdan sonra diğer üyelerde ellerindeki yada kafalarındaki düşünceleri paylaşır. Yeterli katılım görüldüğü takdirdede gereken bölüm açılır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2010 00:17
Sayfa 1 / 2
Paylaş: