Bildirimler
Hepsini Temizle

Site Joomla İle Yapılsa...  

RSS
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba.

Çözümpark için sharepoint değil de Joomla alt yapısı kullanılırsa çok daha hızlı sonuca ulaştırılacağını ve pek çok eklentinin de hızlıca sağlanabileceğini düşünüyorum.

Ayrıca bu konuda bilgili kişi sayısının da epeyce çokluğu, problem anında müdahale etme için de ek bir artı olacaktır.

Ben de bir Joomla fanatiği ve müdavimi olarak elimden gelen çabayı gösterebilirim.

Saygılar

Alıntı
Gönderildi : 15/05/2010 21:04
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Joomla ÇözümPark ın kurumsal havasına yakışan bir ürün değil bence. ÇözümPark dünyada Technet inde kullandığı ve bu alanda kurumsal bir çözüm olan Community Server altyapısını kullanmaktadır ve bu alt yapı ile Joomla karşılaştırılamaz. Joomla nın pek çok eklentisi olduğu doğrudur ancak bunlar hakanuzuner.com daki gibi çok ta kurumsal bir havada değilde blog sayfalarında olacak eklentilerdir.

MOSS veya Community Server ın yeni versiyonları bizler için en iyi çözümdür. Bu tabiki bizlerin fikri .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/05/2010 21:22
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Joomla + Community Builder

Bunun başlangıç için iyi bir çözüm olacağına inanıyorum. Ayrıca 1.6 versiyonu ile birlikte daha modüler bir yapıya kavuşuyor.

Bahsettiğiniz kurumsallıktan uzak yapının da görselliğe dayanan bir göz aldanması olduğuna inanıyor; http://www.templatemonster.com/category/joomla-templates/  adresinden alınacak güzel bir tema ile bu sorunun önüne geçilebileceğini düşünüyorum.

Yönetim olarak Joomla'nın, karşılamayacağını düşündüğünüz beklentiler varsa bunların tartışılabileceğine, eğer hiç çözüm bulunamazsa pek çok gönüllü bilişimci tarafından da yazılabileceğine eminim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/05/2010 22:07
Murat Fethi Gumus
(@MuratFethiGumus)
Üye

[quote user="Hakan UZUNER"]

Joomla ÇözümPark ın kurumsal havasına yakışan bir ürün değil bence.

[/quote]

Bende kullandım Joomla. Bu konuda Hakan hocama katılıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/05/2010 22:52
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhabalar;

Güvenlik açısından da  joomla bizim için uygun bir içerik yönetim sistemi değildir malesef sürekli olarak security pacth leri çıkıyor ki bu açıklar bulunarak joomla yapılar için zarar veriyor olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2010 00:46
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Hakan hocama katılıyorum. Eser hocama da katılıyorum. Sadece katılmakla olmaz kendimce nedenlerime gelince;

ÇözümPark'ın yeri bellidir. Türkiye'nin en büyük bilişim platformu! Böyle bir platformun ücretsiz çözümlerle yayınlanması kurumsallığı geçin, içinde bulunduğumuz durum için uygun değildir kanaatindeyim. Biraz da prestij meselesi. "Aaaa bakın ÇözümPark'ın sitesi joomla" gibi bir söylemin önüne geçilemez. Biraz bi küçümseme havası katar

Eser Hocamın taraftan bakıncada sevenimiz çok! olduğundan sürekli bizim sitemize karşı bir atak hissi doğuracaktır kanaatindeyim. Bakın bu sadece sevenlerimizden!dir. yanlış anlaşılmasın. =) Sürekli ÇözümPark'ta bir açık var mı bulmak isterler. =) Kimseyi ithafen yazmıyorum. Hakan Hocam geçenlerde demişti. Meyve veren ağaç taşlanır. Ahanda o misal. =)

Bunlar Eser ve Hakan hocalarımın cümlelerinden hareketle kendi düşüncelerimdir. Saygılarımla...

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2010 01:42
Paylaş: