Bildirimler
Hepsini Temizle

Webcast ile Mcse Egitimi  

RSS
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba

Bu konunun olurluğu ile ilgili bir fikrim yok ancak aklıma geldi, sölim üstadlar degerlendirsin istedim.

Çözüm park ın düzenli olarak yaptıgı webcastlerin dısında msce adayları için mcse konularını içeren bir programa baglı olarak ilerleyen bir webcast yapılsa nasıl olur acaba?

yorum ve fikirleriniz için şimdiden teskler.

Alıntı
Gönderildi : 25/11/2009 18:57
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bu biraz yapılabilir bir uygulama olmaz sanırım eğitim ortamı solunmalı o hava hissedilmeli bence,

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/11/2009 19:03
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Eğitim için kurs öneririm, soru sorma ve birebir eğitim akılda kaılıcı olmaktadır. Bunun için portalımızdada bannerı olan Network Akademi ile görüşeilirsiniz.MCT Bülent GÜR'ü tavsiye ederim size.Kendisi çok değerli ve kıymetli hocamızdır.

Keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/11/2009 21:01
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Malesef izmir de network akademi yok 🙁

İzmir de 3 tane elle tutulur eğitim merkezi var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/11/2009 21:46
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Yerleşim yerinize dikkat etmemişim, İzmir'de de çok değerli bir hocamız vardı ancak o da İstanbul'da ikamet ediyor.Demo derslere girerek hocaları görebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/11/2009 21:50
Dogan Bayraktar
(@doganbayraktar)
Üye

Merhabalar,

yüzyüze eğitim gibisi yok diyebilirim ama şöyle bir durum var netten mcse ile ilgili sınırsız sayıda video görseli bulabilirsin bir arkadaşım server 2003 bu şekilde hatim etmiş 🙂 sizde bu seti netten indirin eğitimleri bu şekilde alın derim.

İsterseniz özelden linkleri paylaşırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/12/2009 13:51
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Şuan eğitim aldığım hocam Oytun Özen bir kaç haftaya kadar Bilge Adam İzmir şubesine transfer olacak. Çok iyi bir eğitmendir. Eğer ki ders verecek olursa tavsiye ederim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2009 12:49
Sercan Çokyeğit
(@sercancokyegit)
Üye

webcast veya makalelerle alacağınız eğitim daha iyi olabilir daha iyi olmasından kastım yanlış bilgilendirme olma olasılığı daha azdır.Ama bir eğitim kurumunda alacağınız eğitimde en az 7-10 kişi oluyor ve 7-10 kişi arasından en fazla 3 ü bu işi kesin yapacak olanlardır.Eğitim aldığınız kurum un size kazandırdığı tek şey donanım geri kalan herşey sizde,hocanızda ve ve 3 kişide bitiyor.Eğitim ortamında farklı insanların farklı yorumları olabiliyor ve uygulama lab ortamında yapılınca kesinlikle daha yararlı...

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2009 13:36
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

[quote user="Erdem Çilingiroglu"]

Şuan eğitim aldığım hocam Oytun Özen bir kaç haftaya kadar Bilge Adam İzmir şubesine transfer olacak. Çok iyi bir eğitmendir. Eğer ki ders verecek olursa tavsiye ederim. 

[/quote]

bilge adam aklımda olan bir eğitim kurumu, hoca tavsiyeni dikkate alacam, teskler..

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2009 15:37
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Sercan Çokyeğit"]webcast veya makalelerle alacağınız eğitim daha iyi olabilir daha iyi olmasından kastım yanlış bilgilendirme olma olasılığı daha azdır.Ama bir eğitim kurumunda alacağınız eğitimde en az 7-10 kişi oluyor ve 7-10 kişi arasından en fazla 3 ü bu işi kesin yapacak olanlardır.Eğitim aldığınız kurum un size kazandırdığı tek şey donanım geri kalan herşey sizde,hocanızda ve ve 3 kişide bitiyor.Eğitim ortamında farklı insanların farklı yorumları olabiliyor ve uygulama lab ortamında yapılınca kesinlikle daha yararlı...
[/quote]

Sercan Bey bu konuda size kesinlikle katılıyorum. Bende örgün olarak kurs almaktayım. Sınıfta çok fazla ilgi olmaması hem eğitmeni, hemde sizi motivasyon olarak düşürüyor. Örnek bir ders gününde 3-4 konu anlatacakken, oluşan ilgisizlik 2'yi zor bitirmeye ve sürekli tekrarlara itiyor. Yine sizin de ifade ettiğiniz üzere örgün eğitimin artıları da var. Bahsettiğiniz sınıfta derse ilgi gösteren bir kaç arkadaşınız ve hocanız. Bu kurslarda eğitmeninizi ne kadar sömürebilirseniz o kadar iyidir. Benim şuan eğitmenimle olan diyaloğum o şekilde. Her hafta teknik 4-5 mail atar. Merak ettiğimi ve nasıl olduğunu sorarım. 🙂 Kısmet olur da bende MCT olursam aynı sömürüye izin vereceğim 🙂 Saygılarımla...

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2009 22:06
Paylaş: