Server Kurulum Sert...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Kurulum Sertifkaları  

  RSS
Abdullah Ömer TEMEL
(@AbdullahOmerTEMEL)
Üye

Herkese merhaba;

Ben farklı bir sertifikasyon hakkında bilgi almak istiyorum.Hp dell ıbm gibi markaların serverlerini biliyorsunuz ki bir firmadan aldığınızda garanti kapsamında kurabilmeniz için belirli bir sertifikaya sahip olmanız gerekmekte bu sertifikaları şahıs olarak alabiliyormuyuz yoksa bir şirket alınca bünyesinde uygun gördüğü kişileri yetkilendirmeyi kendi içinde mi yapıyor ? bu konu hakkında bilgisi olan var mı.

Alıntı
Gönderildi : 03/09/2014 14:42
Selim GÜRAKSIN
(@SelimGURAKSIN)
Üye

Merhabalar,

Üretici firmaların uzmanlık sertifikasyonları mevcut. Örneğin HP' nin Server Administrator, Blade Administrator vs gibi bir çok ürününün sertifikası var. Bunları almak için eğitim veren yerler bulman lazım. Bildiğim sadece İstanbul' da isen ADEO firması. Firma sertifikasyon için sana yardımcı olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2014 15:09
Abdullah Ömer TEMEL
(@AbdullahOmerTEMEL)
Üye

Peki eğitim almak şart mı ? hani tabiki bilgiyi bi yerden almak gerekli sonuçta ama sınavlar için yetkili bir eğitim merkezinden eğitim almış olmayı şart koşuyolar mı ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2014 15:15
Selim GÜRAKSIN
(@SelimGURAKSIN)
Üye

Hayır, eğitim almak şart değil. Fakat basit seviye eğitimleri geçebilseniz de üste çıktıkça zorlaşacaktır. O zaman eğitime ihtiyaç duyulacak.

Basit sınavlar genelde internet üzerinden oluyor. Daha sonraki sınavlar için bulunduğunuz ildeki sınav merkezlerinden randevu alıp gitmeniz gerekecek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/09/2014 17:18
Paylaş: