Çağrı merkezin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çağrı merkezinde local ve online calışmaları %100 nasıl kontrol altına alabilirim ?  

RSS
orhan kurtuldu
(@orhankurtuldu)
Üye

Merhabalar

120 kişilik call centerde adminlik yapiyorum. Sistem aşağıdaki gibidir. tavsiyenize ihtiyacim var. (maliyeti en düşük yapıyı kurmak istiyorum) 

mevcut sistem

server 2008r2

pf sense firewall

2 x sql server ( 1tanesi aa sirketi digeri bb sirketi icin CRM datalari kullanılıyor)

Sanal makinede sirketin parmak okuyucu program ve kamera kayit programi kullaniyoruz. 

cisco swichten gigabyte swiclere dagılım yapılıyor. 

120 kişilik personelin 40 tanesi aa sirketinde çalışıyor. 80 taneside bb sirketi diyelim. tek domain kurulu aa sirketi domainde aa kullanici adi ile oturum açıyor. bb lerde bb olarak. yaklaşık 40-45 kişi drive kullaniyor. driveler gmail uzerinde calışıyor. Personel işten ciktiginda yada evine gittiginde datalara ulaşıp bilgi uzerinde oynama yada bilgileri alma şansına sahip bunu engellemek istiyorum. 

Birde mail olarak dışarı mail atilmasını engellemek buda belli kullaniciar icin olacak. Yönetim tarafı dışarı atabilecek 3-5 tane clientte dışarı mail atabilecek geri kalanlar sadece localde mailleşecek ve sirket disina mai atamasın. Kullandıgımız mail sistemi raundcube. (exchange icin maliyet fazla geliyor)

Yapı bu bicimde işiyor. sharepoint 2013 ile sorunların tamamı kontrol altına alinabilir denildi fakat yaptigim gorusmelerde cok fazla bilgi alamadim. Konu ile ilgili tavsiyesi olanlardan yada daha once boye bir yapıdan bahsettigim yapiya geciş yapan var ise lutfen yardim ediniz. şimdiden tesekkurler.

Alıntı
Gönderildi : 08/12/2013 14:21
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Bence bu bir forum postu olmaktan çok proje yaptırmaya dönmüş, bu nedenle bence siz benzer bir soruyu danışmanlık alarak çözmelisiniz, aksi halde bu  işe her yeni başlayan veya yeni bir organizasyona geçen bu şekilde bir iş listesi çıkarıp hadi yazın bakalım der.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2013 16:38
Paylaş: