Windows Server 2008...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 R2 hakkında yardımcı olabilir misiniz?  

emre akbaslı
(@emreakbasli)
Üye

Merhaba öncelikle herkese iyi forumlar dilerim.Windows Server 2008 R2 bir sunucuya sahibim.Sunucu hakkında bilmek istediğim bilgiye ihtiyacım var bu konuda bana yardımcı olabilecek bilgili arkadaşlar destek olurlarsa çok sevinirim.

>Windows Server 2008 R2 uyumlu Free ve başarılı oldugunu düşündüğünüz Antivirüs programı önerebilir misiniz?

> Windows Server 2008 R2 sunucaya saldırı aldıgımı ve saldırının hangi İp'den geldiğini nasıl öğrenebilirim?

> Windows Server 2008 R2 sunucuyaa sürekli ping atılıyor ve sistem yavaslıyor pinglerin hangi ip'den atıldıgını nerden öğrenebilirim?

> Saldırı aldıgım İp'leri kolayca nasıl banlayabilirim?

>Windows Server 2008 R2 için önerebileceğiniz Yazılımsal olarak ücretsiz  firewall var mı?(En azından küçük çaplı saldırılardan korunmak amacıyla)

>Windows Server 2008 R2 için önerebileceğiniz Yazılımsal olarak ÜCRETLİ  firewall var mı?(En azından küçük çaplı saldırılardan korunmak amacıyla)


>Uygun fiyatlarda donanımsal firewall hizmeti veren güvenilir firma önerileriniz?

 

Bu konularda bilgi sahibi olan biri var ise gerekli bilgilendirmeyi yapar ise çok sevinirim.Belki bu sayede Benim gibi detaylı bilgi sahibi olmayanlara da yardımcı olunmus olur.Şimdiden yardımcı olan ve olmaya çalışan tüm forum üyelerine çok teşekkür ederim.İyi forumlar.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 06/02/2013 15:40
Osman Sercan SADIKOĞLU
(@sercansadikoglu)
Üye

Merhaba,

Free antivirus olarak bir tecrübem yok o yüzden bilgi veremeyeceğim.Firewall tarafında pfsense ürününü öneririm.Site üzerinde veya internette çok sayıda Türkçe makaleleri yazılmış başarılı bir ürün.İşinizi görecektir, aşağıdaki linkten öğrenmeye başlayabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/11/02/pfsense-kurulum-ve-ilk-ayarlar.aspx 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2013 15:55
behzad kapucu
(@behzadkapucu)
Üye

saldırılar hakkında IDS/IPS aramaları yapın. şu sayfanın altında bedava programlar listelenmiş http://en.wikipedia.org/wiki/Intrusion_detection_system (bilgim yok ama en iyisi snort gibi duruyor)

firewall için en yaygın ve bilinen ücretsiz çözüm: endian

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2013 16:02
Paylaş: