Bildirimler
Hepsini Temizle

Değeri Nedir?  

RSS
Hakan Aydın
(@HakanAydin)
Üye

Merhaba. Öncelikle kusura bakmayın. Forum içinde konumu açacak bir yer bulamadım.

Benim 16TB verisi bulunan, multimedya yönelikli bir web sitem var. 15 Milyon tekil ziyaretçi  & 70-75 Milyon sayfa gösterimim mevcut.

Bu güne kadar para kazanacam diye reklam almadım. Sadece masraflarımı gidermek amacıyla 2-3 ufak reklamım var. 2,5 yıldır aktif. Belki sizde kullanıyorsunuzdur 🙂

Adresi vermek isterim ama sitenin alıcı olduğu için adresi verip hit kaybına neden olmak istemiyorum

Bugüne kadar hiç düşünmedim satmayı, ama artık uğraşamıyorum. 20ye yakın mod var bu arkadaşlar içerikle uğraşıyorlar. Bugüne kadar kuruş almadılar benden. Satıp onlarada bir miktar vermek istiyorum. Yanlız kafamda bir türlü bir fiyat oluşturamadım.

Özellikler;

5000000+ MP3 dosyası (kesinlikle legal sadece müzik dinleme)

1000+ Video klip (Sanatçıların klibi)

15 Milyon + Tekil ziyaretçi

70-75 Milyon Sayfa gösterimi

Sosyal ağlarda, 50000+ Paylaşım,

Google'da 30000+ Başlık

v.b.

Alıntı
Gönderildi : 10/01/2012 22:33
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Buna değer vermek zor, neden derseniz içerik yasaklanmaya çok uygun, yani riskli bir yatırım. Ayrıca içerik kurumsal olmadığı için şirketler ilgilenmez, sonuç olarak müzik dinleyen insanlar hep son kullanıcı, site pek çok diğer site gibi yani mp3 vs çok fazla site var, bence satmak yerine reklam almayı denemlisin çünkü çok ciddi bir rakam olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2012 01:19
Hakan Aydın
(@HakanAydin)
Üye

Hakan Bey, yasal bir ortam gerekli tüm izinler alındı. Reklam fazla almadım çünkü insanları sıkmak istemedim. Hala çok kararsızım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2012 10:14
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

hakan bey ben illegal demedim zate, yani kanunlardaki küçük bir değişiklik ile bu işler her daim risk altında, ayrıca içerik güncellemek çok ama çok zor bir iş bu, çünkü her gün yeni müzik parçaları üretiliyor, bu işi birisinin yapması mümkün değil, 20 kişi diyorsunuz, bu kişiler bu el değiştirmeden sonra zaten durmazlar, alan adam kalır öyle 🙂 hadi ekip yapsın ama herkez sizin kadar şanslı olmayabilir, insanlar bu ekip rolü için ücret isterse zaten dönmeyebilir.

Özetle

1 - satacağım diyorsanız düşündüğünüz rakamın en az iki katını söyleyin

2 - Yada kaliteli reklam alın, yani 3 reklam alıyorum diyorsunuz, yine 3 reklam alın ancak iyi firmalar ile çalışın bu 3 reklam işinizi görürü belki.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2012 11:24
Hakan Aydın
(@HakanAydin)
Üye

Kanun konusunu düşünemedim aklınızdan illegal olarak geçtiğini düşündüm pardon.

Bende sizin dediğiniz gibi güncel olma konusunda uyardım. Bu kadar büyük bir arşiv kolay toplanmadı. Kendisi bu konuyu halledeceğini düşünüyor.

Kaliteli reklam alamıyorum. Çok hit alıyoruz ama reklam alamıyorum çok şaşırıyorum bu duruma. Benim aklımdaki miktar 200000$ civardında. İnş bir yol bulabiliriz.

Siz alacak olsanız, yöneteciğize inanıp, bu denli yüksek hit olan bir site için 200000$ verirmisiniz? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2012 13:29
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Ben eski kafalı bir insanım, yaptığım işi mutlaka biliyor olmalıyım, yani ben bu şekilde bir işe girmem çünkü anladığım bir iş değil, ama bu işi yapabileceğine inanan birisi için bile iyi bir rakam. Eğer siz bu rakama satabilirseniz bence güzel bir yatırım olur. Şimdiden başarılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2012 16:30
Tan Bora
(@TanBora)
Üye

Reklamlardan uzun vadede daha mantıklı para kazanırsınız diye düşünüyorum. Bahsetmiş olduğunuz rakamları çok büyük firmalar verebilir bence.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/01/2012 13:44
Paylaş: