Bildirimler
Hepsini Temizle

Satılık MCSE Eğitim Seti (Hepsi Orijinal, Hepsi Türkçe Döküman)  

RSS
 Anonim

Merhaba Arkadaşlar

MCSE (Microsoft Sertifikalı Sistem Uzmanlığı) Setiyle Microsoft tabanlı serverların yönetimini kolaylıkla gerçekleştirebilir ve bu server üzerinden ağınıza hükmedebilirsiniz.
Binlerce Lira verilerek gidilen kurslarda satmakta olduğum setin içeriği anlatılmaktadır.
Resimde de görüldüğü üzere 1 adet kitap -ki bu alanada Türkiye de yazılmış en muteber kaynaktır- piyasa değeri 35 TL ve 8 Adet CD'den oluşmaktadır. (Aslında her iki set de birbirinden bağımsız kaynaklar olsa da konular aynıdır.) Bu CD'ler ise kendi resmi sitesinde 99 TL'ye satılmaktadır.
Bu seti çalışıp bitirdiğinizde artık siz de ağ ve sunucu yönetimi, bilgisayarların çeşitli kaynaklara erişim hakları (Ağ Sürücüsü, İnternet vs.) bilgisayarlara ve sunucuya uzaktan erişim gibi daha birçok konuya hakim bir sistem uzmanı veya ağ yöneticisi olabilirsiniz.

İşte kaynakların resmi internet sitelerindeki fiyatları:
8 CD MCSE Seti:
http://www.bilgisayardershanesi.com/mcseegitimcd.htm
MCSE Kitabı: http://www.palmeyayinevi.com/turkce/urun_detay.aspx?id=2336

Eğitim CD'sinden görüntüler:

1.

2.

Eğitim Setine ait resim bu linktedir:

Piyasa değeri 135 TL olan bu eşiz eğitim setini eşsiz bir fiyata veriyorum; 50 TL 

İlgilenen arkadaşlar  afa-tr@hotmail.com  adresine mail atabilir veya site üzerinden özel mesaj gönderebilir.

Alıntı
Gönderildi : 20/12/2009 17:45
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba bu konu ile ilgili oalrak eğer satılmazsa yarına kadar iş yeri ile görüşüp cdlerinize ve kitabınıza talip oalcağım.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2009 19:15
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Ürünler tarafımdan satın alınmıştır. Saygılar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/12/2009 21:07
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

bu eğitim seti internette paylaşıldı, keşke ücretsiz olarak oradan indirseydiniz.

kitap tabiki yok internette onu almanız gerekecekti..

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2010 17:47
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="kAyhAn89"]

bu eğitim seti internette paylaşıldı, keşke ücretsiz olarak oradan indirseydiniz.

kitap tabiki yok internette onu almanız gerekecekti..

[/quote]

Maksat bunu internetten illegal bulmak değil. Maksat orjinaline sahip olmak. Özelden yanıtladığım gibi. Saygılar.... 😉

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2010 19:01
Emre BALCI
(@emrebalci)
Üye

Merhabalar,

Alakasız olacak ama son Erdemin yazdığı mesaja katılıyorum. Kayhan sen üstüne alınma genelleme yapıcam. Bilgi işlemcilerin genel olarak yaptığı internette dolaşmak ve free olan ürünleri bulmak. Bir yandan hak veriyorum. Genelde patronlar bilgi işlemi gider kapısı olarak görmekte ve bilgi işlemcileri sürekli bilgisayar başında oturan bir personel gibi görmektedir. Bu yüzden bilgi işlemcilerde her talepte ürünün öncelikle free sini ve crackini araştırıyorlar. Yani fiyat / performans değilde en ucuz olan gibi. Patrona para diyince yüzü asılıyor. 

Tabi bu olay kurumsal firmalarda bu şekilde olmuyor. Veya patrona bu durumu açıklayabilen şirketlerde.Orda çalışan bilgi işlem personelide bu konulara dikkat ederek yaptığı için şirkete büyük katkıları oluyor. Bilgi işlemin görevi sistemi sadece ayakta tutmak değil, şirketi sürekli iyileştirme modelinde en öncü rolu oynamaktır. Bunu yapan bilgi işlem personeli her zaman daha farklı bir kategoride değerlendiriliyor.

İşte bu yüzden bilgi işlem personeli arasında maaş ve kategori farkları oluşmakta. Dikkat ettiğim tüm bilgi işlemciler bu işin sürekli kurslara ve eğitimlere giderek çözeceğini düşünüyorlar. Ama sadece teknik eğitim alarak bu şartları sağlayamıyorsunuz. Patronun baktığı en önemli nokta senin şirkete verdiğin katma değerdir. 

İyi Çalışmalar

Emre BALCI 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2010 19:41
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

erdem arkadaşımızın arşiv oluşturma gibi güzel bir alışkanlığı var, bu nedenla satın almış.

Aslında hiçte fena bir alışkanlık değil ancak ben böyle bir alışkanlığım yok, genel de de free seviyorum oda maddi tutuculuktan kaynaklanıyor sanırım.

Doğru olduğunu savunmuyorum ancak herkez her zaman doğruyu yapmaz ki 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2010 20:04
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Emre Bey'in dediklerine kesinlikle katılıyorum. İlaveten;

Küçük ve Orta ölçekli firmalarda halen çoğu sorunun freeware (bedelsiz yazılım) haricinde bedelli yazılımları kaçak yollardan kullanaraktan çözme gibi durumlar mevcut. Bu işletim sistemlerini kaçak kullanmaktan tutun, Ofis ve antivirüs yazılımlarından Muhasebe yazılımlarına kadar devam etmekte ve liste uzamakta.

İşin kötü yanı siz dürüst bir bilişimcisinizdir ama "Boss" emrettiğinde iş bitmiştir. Sonra kaçak yazılımdan başınız ağrıdığında "Top" bilişimcide patlamaktadır. "Oğlum/Kızım benden habersiz neden kaçak kurdun?" Hadi gel de çık işin içinden. Gibi durumlar da uzatılabilir.

Evlerdeki durumu saymıyorum henüz o kadar gelişemedik. Ama bir "Bilgisayarcı - Bilişimci" "Her türlü ürünü para vermeden kullanabilir" görüşü hakimdir. Bu yalanlanamaz bir gerçek. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2010 01:41
Paylaş: