ISA Server da kulla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ISA Server da kullanıcı kimlik doğrulamasının sağlanması  

RSS
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

ADMİNLERİN DİKKATİNE İKİ BÖLÜMDEN OLUŞUYOR OKUYUN 

1-

Merhaba

İsa server da kimlik doğrulamayı şart koşmanız halinde bunu yapabilirsiniz . Yani size gelecek olan her istemciden kimlik bilgilerini ister ve alırsanız burada ip yerine isim görebilirsiniz . Ama unutmayın bu değişikliği yaptıktan sonra Proxy desteği olmayan bir takım programlar artık internete çıkamayacaktır . Bir diğer hatırlatma ise  istemci makinelerinizde secure nat client yani gateway inde isa server ın ip adresi olan istemcilerde raporda ip ye sebep olmaktadır , istemcilerinizin tamamını web Proxy client veya firewall client yapmanız tavsiye ederim

Yapmanız gereken

ISA yönetim konsolunda Configuration – Networks – internal   özelliklerden Web Proxy sekmesinde Authentication butonuna basın karşınıza çıkacak olan pencerede “Require  all users to authenticate ” kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir.

2-

isa server iki temel şekilde kural yazar

kullanıcı bazlı ve ip bazlı

eğer isa serverda aşağıda analtılan yerde kutucuk işaretli değil ise isa server a gelen kullanıcılar kimlik bilgilerini vermezler ve anonim çıkış yaparlar , sende kullanıcı bazlı kural yazsan dahi işe yaramaz

bu durumda isa server a yeni makine tanımlayacaksın yani ip bazlı ve o makinelerden internete çıkışları yasaklayacak veya izin vereceksin.

yok ben kullanıcı bazlı olsun istiyorum dersen aşağıdaki değişikliği yapacaksın.

"

ISA yönetim konsolunda Configuration – Networks – internal   özelliklerden Web Proxy sekmesinde Authentication butonuna basın karşınıza çıkacak olan pencerede “Require  all users to authenticate ” kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir.

Alıntı
Gönderildi : 24/02/2008 16:58
Paylaş: