Forum

Veeam Dosyalarını S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Veeam Dosyalarını Sanallaştırma

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,314 Görüntüleme
(@yasingzt)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Veeam free agent ile yedek aldığım vbk dosyalarını  offline ortamda  vmware workstation a nasıl convert edebilirim? 

Acroniste bu mümkündü?

Gönderildi : 19/04/2020 21:43

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhabalar,

Offline ortamı biraz açabilir misiniz?

Vmware Workstation üzerinde yeni bir sanal makine yapın disk yapısı ve özellikleri backup aldığınız makine ile aynı olsun. Veeam ISO'yu mount ederek network üzerinden aldığınız backup dosyasını göstererek restore işlemini deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 20/04/2020 00:14

(@yasingzt)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Offline dedigim  Nas cihazina aldigim yedekleri  harici bi diske taşıdım ve bu dosyalari vmware workstationa convert etmek istiyorum

Gönderildi : 20/04/2020 00:24

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhabalar,

Harici diski Vmware Workstation üzerinde yaptığınız makineye ekleyerek restore kısmında network yerine local disk üzerinde aratarak restore yapabilirsiniz. Linkteki 6.resimde ilgili adım belirtilmektedir.Network storage yerine Local Storage ile devam edebilirsiniz.

https://helpcenter.veeam.com/docs/agentforwindows/userguide/howto_baremetal_recovery.html?ver=40

Gönderildi : 27/04/2020 01:01

(@muratacinci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Semih hocam tesekkurler hizli yanit icin, 

Bahsettigin yontem dogru yontem, ancak oncesinde RECOVERY MEDIA'nin ISO olarak olusturulmus ve yedeklerin oldugu klasor ile birlikte harici diskin icinde olmasi gerekli. 

Yasin hocam, 

Oncelikle yine yedek aldigin makinada agent'i kullanarak 'Create Recovery Media' secenegi ile bir boot iso'su olustur. 
bunu da yedek vbk'nin ve vbm dosyasinin oldugu harici diskine kopyala.

Vmware workstation VM'i olustur Semih hocamin belirttigi sekilde. 

VM'i bu ISO ile boot et, cikan recovery ekraninda yedek dosyasini sec ve kurtarma islemini baslat. 

Kolay gelsin.

Murat ACINCI

Gönderildi : 27/04/2020 01:19

(@yasingzt)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrardan merhabalar...

Önerileriniz işe yaradı denemelerim başarılı sonuçlandı veeam iso dosyası ile veeam agent ile aldığım yedekleri sanala convert edebiliyorum lakin windows server 2008 r2 ve windows 7 makinalarımın yedeklerini sanala restore ettiğimde windows onarmaya giriyor ve mavi ekran hatası alıyorum bunun sebebi ne olabilir?

Gönderildi : 16/11/2020 11:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bunun için aldığınız hata önemli, hata koduna göre MS tarafında bir araştırma yapmanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/11/2020 14:27

Paylaş: