Forum

Hyper Sunucusu ayrı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper Sunucusu ayrı olarak kurulabiliyormu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir sunucuya HYPER-V rolu kurmak için ilki önce Server 2012R2 vs. kurmak zorunlumu yoksa HYPER-V yi ESX gibi tek başına kurabilirmiyiz.
yani HYPER-V iso su varmı ?

teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/10/2015 20:27

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Malik bey merhaba,

Bu söylediğiniz mümkün, bunun için ayrı bir kurulum medyası mevcuttur. Zaten Microsoft'un Hyper-V ücretsiz diyerek kullanabilirsiniz dediği üründe tamda sizin aradığınız bu üründür ve lisans key istemeyen versiyonudur.

Ürünün tam adı Hyper-V Server 2012 R2 dir. Bu ürünü aşağıdaki linkten indirip GUI olmadan kurabilir ve kullanabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-hyper-v-server-2012-r2

Kurmak sorun değil ama, ayarlamak yönetmek biraz zahmetlidir, Allah kolaylık versin.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/10/2015 23:55

(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Recep bey Teşekkür ederim,

evet indirip kurulumu yaptım bu ürününün yönetimi ile ilgili pek bir makale bulamadım.

Gönderildi : 12/10/2015 13:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
https://rizasahan.wordpress.com/2014/07/10/windows-server-2012-r2-core-uzerine-hyper-v-kurulumu/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/10/2015 14:03

Paylaş: