Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xen Citrix to Hypher-v 3.0

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@ayvazozturk)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaslar merhaba,

firmamızda bulunan 30 adet  Xen sanal makınayı  Hypher-v uzerıne tasıma ıstıyorum.  Bir cok yerde arastırdım fakat bu durumun tam tersını anlatıyuorlar. bu ıslemı en sorunsuz ve kısa surede nasıl yapabılırım.

acronis ıle ımaj alıp denedım fakat oda cozum olmadı. herhangı bır convert tool'u bulunuyormu?

tesekkur eder,  ıyı calısmalar dılerım 

Gönderildi : 05/08/2015 18:48

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Konu ilgimi çekti kısa bir google araması yaptım ve  bende  pek dişe  donukunur  bir  sonuc  bulamadım ancak hyper v vmm ile citrix deki  vm lerinizi p2v  convert  yaparcasına  convert  etmeyi deneyebilirsiniz  veya daha  uzun ama  sanıyorum daha  sağlam  olacak çözüm vmware  converter  ile cmware  convert edip vmware den  hyper v ye  tekrar  convert  edebilirsiniz.

Teşekkürler , iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 08/08/2015 18:07

(@ayvazozturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

cok tesekkur ederım  yorumlarınız ıcın .   bızım ıcın epey sıkıntı olacaktır bu ıslem.  🙁 

Gönderildi : 13/08/2015 12:13

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

scvmm ile taşımak acronisten daha basit aslında

citrixi degil sanal makinalarınızı source olarak gosterip fizikselden sanala cevirir gibi makinalrınızı hyper-v içerisine aktarabilirsiniz

Gönderildi : 13/08/2015 12:23

(@ayvazozturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sıstem odası  kurgulanırken   fırmanın buyume  oranı hesaplanmayıp  farklı sekılde kurgulanmıs.  citrix uzerınde bulunan tum makınalar windows ısletım sıstemı olan makınalar. ıstedıgımız gıbı  makınalara mudahele edememekle bırlıkte   guclu bır backup senenaryomuz da yok. bundan  dolayı elımızde olan  datacenter  lısansı ıle  Hypher-v kurup  tum sanalları bır arada toplamak.

suankı yapıda ;

3  Hp gen8 sunu ve uzerlerınde  10 ar sanal makına kosmakta.  

Logo app , Sql,  Eba  ve dıger  termınaller de  sanal olarak kosmakta.

burdakı amacımız , SQL 'i  ayrı bır fızıksel makınada , termınal server'i farklı bır fiziksel makınada , dıger sunucuları ıse tek bır sanal   sunucuda toplamak.

hazır lısansımız   ve  guclu makınalarımız var ıken   cıtrıx 'i uzaklastırmak ıstıyoruz. 

Gönderildi : 13/08/2015 13:49

(@ayvazozturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yasvı hocam   merhaba,

onerınız ıcın cok tesekkur ederım. Lab yapıyor olacagım . sonucunu  sızınle paylasırım tesekkurler. 

Gönderildi : 13/08/2015 13:51

Paylaş: