Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V sanal makineler arası geçiş

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
577 Görüntüleme
(@aslanalemdar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Hyper v üzerinde bir sanal makineden diğer sanal makinenin C:\ dizinine dosya aktarmak için geçmek istiyorum. İP adresini yazarak geçiliyordu.Basit bir işlem   ancak nasıl yapıldığını tam olarak hatırlayamadım. Nasıl yapabilirim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 12/05/2015 02:46

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

C sürücüsüne gideceğiniz sunucu üzerinde yetkili bir hesap bilgisi varsa \\IPadresi\c$ yazarak erişebilirsiniz.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 12/05/2015 12:00

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 13/05/2015 01:26

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

C sürücüsüne gideceğiniz sunucu üzerinde yetkili bir hesap bilgisi varsa \\IPadresi\c$ yazarak erişebilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bir sorıum daha olacak fiziksel makine den sanal makineye nasıl dosya aktara bilirim acaba ?  

Gönderildi : 19/05/2015 23:25

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

Hyper-v sunucudan sanaldaki sunucuya dosya paylaşımı için \\Sunucuadı\paylaşımadı şeklinde yapabilirsiniz. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 19/05/2015 23:41

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Bir sorıum daha olacak fiziksel makine den sanal makineye nasıl dosya aktara bilirim acaba ?  

sanal sunucunun networkunu bridge moda alarak  üstte belirtilen şekilde \\makinaadi\xyz   şeklinde  ulaşabilirsin

Gönderildi : 20/05/2015 11:39

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim bridge mod derken tam olarak anlayamadım. Biraz acemilik var da kusuruma bakmayın. Hyper V üzerinde private olarak bir ağ tanımlamıştım. Bu ağ dosya aktarımı için yeterli olur mu acaba ? 

Gönderildi : 20/05/2015 17:25

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Hyper-v sunucudan sanaldaki sunucuya dosya paylaşımı için \\Sunucuadı\paylaşımadı şeklinde yapabilirsiniz. 

cevabınız için teşekkür ederim. Ben fiziksel Hyper v içinde ki bir sanal makineye dosya aktarmak istiyorum. Tam olarak anlayamadım. Kusuruma bakmayın. 

Gönderildi : 20/05/2015 20:32

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

kardeşim eğer sanal makinaya mstsc(Uzak masaüstü) ile ulaşabiliyorsan uzak masa üstü özelliklerde paylaşım özelliği var onu incelersen sorununu çözebilirsin.

saygılarımla

Gönderildi : 01/06/2015 12:53

Paylaş: