Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V içerisine Opensuse 12.3 nasıl kurulur?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@MUSTAFA.GUNDUZ)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba  Çözümpark Ailesi;

Daha yeni üyeyim ve yeni yeni bu işlere sanal yazılıma geçmek istiyorum.sorunum şu sorumla birlikte

Ben bir sunucu makinası aldım.16 gb ramli 3 tb lık 1er tb olarak.Herşey iyi hoş Patronumun talimanıtıyla hiç Hyper-V kurmadım ama bunu

Hyper-V server r2 olan cdyi taktım aynı normal kurulum yaptım.ama administrator kısmından şifreyi verdikten sonra dos ekranı yani CMD ekranı açıldı.Bundan sonra opensuse 12.3 cdsini taktım ama HYPER-V kurulumu var sadece yaptığım bilgisayarda Bunu dos ekranından HYPER-V içerisine Opensuse 12.3 ve Oracle 11gr2 database express programı nasılkuracağım.Allah için yardım edin Dos ekranında kaldım Hyper-V'nin dos ekranından içerisine nasıl opensuse kuracağım bilmiyorum.Siz değerli üstadlardan yardımlarınızı bekliyorum en kısa sürede Şimdiden yardım edendende etmeyenden de Allah Razı Olsun... 

Yükleme sıramın Şöyle olacağını biliyorum sadece.

1- Hyper-V server R2 kurulacak

2- Opensuse 12.3 bu Hyper-V nin içerisine

3- Oracle 11gr2 database express en sonda bu kurulu olaak şekilde anlatımlarınızı bekliyor.

Teşekkür Ederim. 

Gönderildi : 30/04/2014 13:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

baska bir bilgisayardan hyper-v manager yardımı ile hyper-v server makinanıza baglanıp kurulum yapabilirsiniz

yalnız hyper-v seçimi şart değil ise vmware esxi ile yolunuza devam etmenizi öneririrm 

linux uzerine integration pack kurana kadar sıkıntılı bir süreç yaşayabilirsiniz.

Gönderildi : 30/04/2014 14:42

(@MUSTAFA.GUNDUZ)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Hyper-V şart ve burdan devam edilmesi lazım nasıl işlem yapılacağı hakkında bilgim olmadığı için size ekran görüntüsü göndermek isterim.

burada takılı kalıyorum ve hiçbir işlemden anlamadığım gibi yapmam şart işten ayrılıp ayrılmamam buna bağlı teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/04/2014 17:46

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

http://www.parlakyigit.net/windows-7-sp1-hyper-v-remote-management-tools-kurulumu-bolum-1/

aynı networkteki basak bir cliente RSAT kurulumu yapıp onun üzerinden hyper-v core sunucuya baglanarak kurulum ve yonetim yapabilirsin.

http://ortacdemirel.com/category/hyper-v/

adresindeki bilgilerde mutlaka gerekli oalcaktır.

kolay gelsin 

Gönderildi : 30/04/2014 20:05

Paylaş: