Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V VHD Performans Hakkında

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Fiziksel makinayı Hyper-v ye dönüştürmek istedim ve Fiziksel Makinanın Vmware converter ile vmdx'e export ettim. Sonra Winimage ile vhd ye convert ettim ve sonrasında Hyper-v de yeni virtual makina  oluşturdum ve bu VHD' yi gösterdim. Fakat performans çok kötü. Windows 2008'in açılması 20 dk sürüyor. Start menüsüne tıklayınca 4-5 saniye sürüyor açılması. Bunu nasıl düzeltebilirim ya da fizikselden virtual'a nasıl convert yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 10/04/2014 12:33

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Microsoftun bunun için bir toolu mevcut bunu kullanabilirsiniz.

http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/9790.hyper-v-p2v-with-disk2vhd.aspx 

Gönderildi : 10/04/2014 12:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

diski donusturmek yerine direk olarak makinayı sanala aktarmak daha iyi bir cozum olabilir

http://www.cozumpark.com/forums/thread/424267.aspx

Gönderildi : 10/04/2014 13:45

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Sorun düzeldi çok şükür, öyle ki makinada HP SIM vardı neredeyse RAM'in tamamını o yediği için yeni virtual ortam driver'ları tanıyamadığı için böyleydi. HP SIM' ın tüm servislerini durdurunca makina driver'ları yükledi ve şuan performans normale döndü. Ayrıca bilgilendirme içinde teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 10/04/2014 13:47

(@emircankurtkan)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Aklınızda bulunsun, Disk2vhd bu işlem için ideal. VMware ile uğraşmanıza gerek yok.

Gönderildi : 10/04/2014 14:36

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Valla hocam keşke daha önce sorsaydım 🙂 İnternette birçok kişi bu şekilde açıklamış bende düştüm yollarına. 1 günümü aldı 2 defa convert yapmak. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 10/04/2014 14:48

Paylaş: