Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper v yönetim konsolu

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
627 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hyper v yönetim konsolu için illa scvmm kullanmamızı gerekir. Arasındaki fark nedir. Ne yapılıyor ne yapılmıyor

Gönderildi : 18/02/2012 20:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba illaki vmm kullanmanıza gerek yok.Hyper-v hostları üzerinden veya 3.rd yazılımlarla hostunuzu yönetebilirsiniz.Scvmm amacı çok sayıda hyper-v hostu olan ortamlarda yönetimi tek elde toplayıp kolayca yapmaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/02/2012 23:11

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Hyper v yönetim konsolu için illa scvmm kullanmamızı gerekir. Arasındaki fark nedir. Ne yapılıyor ne yapılmıyor

Rıza gerekli bilgilendirmeyi yapmış. Bende size aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim. Serhat Hocamız VMM i anlatmıştı.

İyi çalışmalar.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/12/12/webcast-system-center-virtual-machine-manager-scvmm.aspx

Gönderildi : 19/02/2012 03:22

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Bu da yeni sürüm ile ilgili yenilikleri içeren bir webcast bu arada.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2012/02/05/seminer-system-center-virtual-machine-manager-2012-yenilikleri.aspx

Gönderildi : 19/02/2012 03:24

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Bu birazda sizin yapiniza bagli esasinda. Az sayida vm varsa yapinizda scvmm kullanmaniza hic gerek yok ona yapicaginiz yatirimi iyi bir backup yazilimina yapabilirsiniz. Mesela Veeam 6.0.

Gönderildi : 19/02/2012 18:04

(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

Merhaba, Eğer bahsettiğiniz Hyper-V hostu Bir pc üzerinden yönetmek ise aşağıdaki makale size yardımcı olabilir.

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2011/05/15/windows-7-zerinde-hyper-v-remote-management-tools-kurulumu.aspx

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/02/2012 00:09

(@arisamet)
Gönderiler: 3
Active Member

Bu birazda sizin yapiniza bagli esasinda. Az sayida vm varsa yapinizda scvmm kullanmaniza hic gerek yok ona yapicaginiz yatirimi iyi bir backup yazilimina yapabilirsiniz. Mesela Veeam 6.0.

Benim 3 tane fiziksel sunucum var . Fiziksel sunucularım üzerine Hyper-V 2012 kurmak istiyorum. 

SCVMM kurmam gerekiyormu. istediğimde sanal sunucularımı nasıl yönetirim. Direk herhangi Hyper-v makinama bağlansam diğer Fiziksel hostum üzerindeki sanal sunucuları görüntülüyebilirmiyim.  

Gönderildi : 20/02/2014 20:19

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Evet SCVMM kurmana gerek yok. Her hosttan ulaşabilirsin. Hatta yetkili kullanıcı ile kendi pc dende bağlanabilirsin.

Gönderildi : 20/02/2014 20:28

(@emircankurtkan)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Benim 3 tane fiziksel sunucum var . Fiziksel sunucularım üzerine Hyper-V 2012 kurmak istiyorum. 

SCVMM kurmam gerekiyormu. istediğimde sanal sunucularımı nasıl yönetirim. Direk herhangi Hyper-v makinama bağlansam diğer Fiziksel hostum üzerindeki sanal sunucuları görüntülüyebilirmiyim.  

SSVMM  kurmanıza gerek yok.Yapınız büyük değil.

Gönderildi : 10/04/2014 14:41

Paylaş: