Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v Centos Network Servisi Duruyor

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@HAKKIYILGIN)
Gönderiler: 25
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, Windows hyper-v sunucunda vds olarak kurulu, centos 5 işletim sistemli sunucum var. Ara sıra network servisi duruyor ve yeniden servisi başlatmak zorunda kalıyorum. Log larda yazan bir sorun yok. Sebebini çözemedim. Böyle sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

Gönderildi : 11/10/2011 21:22

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Soruyu biraz detaylandırabilirmisiniz? VDS olarak kurulu derken nasıl bir yapılandırma gerçekleştirdiniz. Detay verebilirmisiniz.

Kopan network servisleri Guest OS' tarafıdamı yoksa host üzerinde mi kopmalar oluşmaktadır.

Gönderildi : 13/10/2011 03:42

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Biraz Daha Açıklayıcı Olursan Belki Yardımımız Dokunur...

Gönderildi : 13/10/2011 20:33

(@HAKKIYILGIN)
Gönderiler: 25
Trusted Member
Konu başlatıcı

windows server 2008 hyper-v üzerinde vds olarak centos işletim sistemi var. Ama anlamsız şekilde bazen nadir de olsa network bağlantısı kesiliyor. Komutla network servisi tekrar restart yaptığımda, düzeliyor. Loglarda herhangi bir sorun göremedim.

Gönderildi : 17/11/2011 03:08

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

windows server 2008 hyper-v üzerinde vds olarak centos işletim sistemi var. Ama anlamsız şekilde bazen nadir de olsa network bağlantısı kesiliyor. Komutla network servisi tekrar restart yaptığımda, düzeliyor. Loglarda herhangi bir sorun göremedim.

Selamlar 

Host uzerindeki her NIC icin  Sagtikla ozellikler. gelismis kismindan asagidaki ozellikleri disable et

Offload Receive IP Checksum
Offload Receive TCP Checksum
Offload Transmit IP Checksum
Offload Transmit TCP Checksum
Offload TCP Segmentation 

Daha genis bilgi icin

http://ferhatindi.com/2011/07/speed-up-your-server-connectivit/

Iyi Calismalar

Gönderildi : 21/11/2011 22:54

Paylaş: