Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V üzerindeki sanal makina OS lisanlaması hk.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@tuncayguven)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Hyper-v sanalmakina lisansı hakkında bilgi istemekteyim.  çözümpark forumunda bulamadım yada göremedim diyelim.  🙂

Elimizde Microsoft Server 2008 r2 Ent. olduğunu varsayalım 4 tane sanal makina oluşturabiliyoruz. Bu sanal makinalar için lisans almamız gerekiyormu. örneğin win7 kurulumu yaptım diyelim bunun win7 lisansı olması gerekiyormu. yada server 2003

Cevap için şimdiden teşekkürler.

Tuncay Güven

Gönderildi : 25/10/2010 21:05

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

2008 Enterprise ile 4 adet sanal windows makinayı lisans ücreti ödemeden kullanabilirsiniz, 4 üzeri sistemler için lisansınızın olması gerekir.

Gönderildi : 25/10/2010 23:20

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhaba Arkadaşlar

Hyper-v sanalmakina lisansı hakkında bilgi istemekteyim.  çözümpark forumunda bulamadım yada göremedim diyelim.  🙂

Elimizde Microsoft Server 2008 r2 Ent. olduğunu varsayalım 4 tane sanal makina oluşturabiliyoruz. Bu sanal makinalar için lisans almamız gerekiyormu. örneğin win7 kurulumu yaptım diyelim bunun win7 lisansı olması gerekiyormu. yada server 2003

Cevap için şimdiden teşekkürler.

Tuncay Güven

Bu konu Lisanslama bölümünde de geçti.

Hüseyin Hocamızın mesajına ilaveten; Server 2008 lisansınızla Downgrade hakkınız vardır. Server 2003 kurabilirsiniz. Fakat Windows 7 ile nasıl bir alaka kurdunuz? O Client işletim sistemidir. Dolayısı ile Windows 7 lisans almak zorundasınız. Saygılarımla.

Gönderildi : 26/10/2010 01:17

(@tuncayguven)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tekrardan merhabalar

öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

fakat öğrenmek istediğim tam olarak örnek verecek olursam sanal makinalardan bir tanesine server2003 kurmak için programı torrent sitelerinden buldum diyelim ekrana 30gün içinde etkinleştirilmesi gerekmektedir uyarısını çıkıyor bu uyarıyı nasıl giderebilirim. Downgrade hakkım server 2003 için var ise nasıl 30 gün uyarısını kaldırabilirim

erdem bey bu arada win 7'yi örnek olarak yazdım .ilginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 26/10/2010 03:41

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/downgrade-rights.aspx

Burada detaylı bilgi açıklanmıştır. Saygılarımla.

Gönderildi : 26/10/2010 04:05

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Tekrardan merhabalar

öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

fakat öğrenmek istediğim tam olarak örnek verecek olursam sanal makinalardan bir tanesine server2003 kurmak için programı torrent sitelerinden buldum diyelim ekrana 30gün içinde etkinleştirilmesi gerekmektedir uyarısını çıkıyor bu uyarıyı nasıl giderebilirim. Downgrade hakkım server 2003 için var ise nasıl 30 gün uyarısını kaldırabilirim

erdem bey bu arada win 7'yi örnek olarak yazdım .ilginiz için teşekkürler.

Bu bir OEM kurulum olabilir. Eğer öyle ise, elinizde OEM key olmadan aktivasyon yapamazsınız. Eğer kurulum Volume License bir medya ile yapılmışsa, elinizdeki ürün anahtarını girerek aktivasyonu yapabilirsiniz. : http://support.microsoft.com/kb/918342

Gönderildi : 26/10/2010 17:21

(@tuncayguven)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bilgi için çok teşekkürler...

Gönderildi : 27/10/2010 00:09

Paylaş: