Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Server Sanallastirma

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
334 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

vmware server ile sanallastirma hakkinda bilgim oldukca az. ama buyuk bir kolaylik sagladigini biliyorum.

Bir tane makinamiz var bunun server 2003 ve uzerinde wmware virtual server kurulu. ve bu virtualde program calisiyor.(Ben Kurmadim)

1- ben yeni bir virtual kurup domaini buna kurmak istiyorum. ve bu virtuali nasil kurabilirim.

2- hadi kurdum diyelim. 1. virtuale webden ulasilabiliyor. ben 2. virtuale ulasmak icin portlari degistirmem mi gerekecek.

3- bunun kurulumunu ve konfigurasyonunu anlatan herhangi bir video yada resimli makaleye nasil ulasabilirim.

4-basarili bir sekilde kurulumu yapabilirsem tum bolgelere dusunuyorum.

simdiden ilginiz icin tesekkurler.

Gönderildi : 06/09/2010 23:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba vm üzerinde 2003 çalıştığını söylemişsiniz ama vmware hangi versiyonu üzerinde 2003 kurulu bunu belirtmemişsiniz.

Verisyonunu verriseniz ona göre makale ve videolara göre yönlendirme alır tavsiye alırsınız platform üzerinde.Vm versiyonu ve vm kurulu donanım hakkında geniş bilgi verirmisiniz?

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/09/2010 00:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

VmWare  Server 2.0.2 build-203138 Versiyonu bu.

Gönderildi : 07/09/2010 14:18

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba ben bu konuda size esxi yazılımını öneririm bu ürün vmware ürünün ücretsiz oalrak kullanılabilecek versiyonu çok profesional düzeyde üzretsiz kullanımda bir kaç özelliği kırpılmış durumda.Kurulum videosu burada mevcut.Eski sistemdeki makinalrınızıda buraya http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2009/10/03/vmware-converter-ile-varolan-fiziksel-letim-sistemini-sanalla-t-rmak.aspx  bunun ile akratabilirsiniz.Tabi bu öneri size kalmış esxi kurulum yönetimle ilgili ana sayfada sanallaştırma altında a-z arası makale bulunmakta.

Sorularınıza gelince,

1- ben yeni bir virtual kurup domaini buna kurmak istiyorum. ve bu virtuali nasil kurabilirim.

Esx üzerinde nasıl makina kurup ekleyeceğiz makaleler bölümünde mevcut linki burada,
http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2010/06/07/vmware-esx-4-0-hot-add-lemleri.aspx

2- hadi kurdum diyelim. 1. virtuale webden ulasilabiliyor. ben 2. virtuale ulasmak icin portlari degistirmem mi gerekecek.

Bu kısımda ne demek istediniz tam anlamadım uzaktan erişme ise kastınız gerekli portları modem üzerinden açıp işletim sisteminden izin verince erişebilirsiniz.

3- bunun kurulumunu ve konfigurasyonunu anlatan herhangi bir video yada resimli makaleye nasil ulasabilirim.

Tüm kurulum video ve makaleleri http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/default.aspx  bu link altında mevcut

4-basarili bir sekilde kurulumu yapabilirsem tum bolgelere dusunuyorum.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/09/2010 15:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ilgilendiginiz icin tesekkur ederim.

takildigim yerlerde yine size danisacagim.

Gönderildi : 07/09/2010 16:22

(@www-rizasahan-com)
_

Biz teşekkür ederiz takıldığınız noktada platformdaki değerli arkdaşlar ve hocalrımız yardımcı olurlar.Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/09/2010 16:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Iste Burada Takiliyorum.. Buradaki Kullanici Adi ve Parola nerede nasil belirleniyor. veya burayi nasil gececegim.

/

takilip kaldim.

tesekkurler.

Gönderildi : 12/09/2010 23:22

Paylaş: