Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-v sanal makina oluşturma hatası

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,475 Görüntüleme
(@berkem)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

hyper-v kurdum sorunsuz. uzerine sr2008 r2 kurucam ama consoldan start dediğimde su hatayı alıyor. makina 2 gb ram var uzerinde. 1916 mb sanala verdim

An error occurred while attempting to start the selected virtual machine

srv-2008r2 could not initialize

"Failed to create partition: Insufficient system resources exist to complete the requested service. (0x800705AA)"

tesekkurler...

Gönderildi : 24/08/2010 16:28

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

HV Host 2 Gb Ram'e Sahip ve kurmuş olduğunuz Guest OS'e 1916 Mb Ram verdiyseniz eğer HyperV servislerinin çalışabilmesi için yeterli kaynak olmadığından ötürü problemi alıyorsunuzdur.

Guest OS' nin kaynaklarını düşürürmüsünüz...

Gönderildi : 24/08/2010 16:38

(@berkem)
Estimable Member
Konu başlatıcı

onu nasıl yaparım? su an dokumanlardan işi çözmeye çalışıyorumda

Gönderildi : 24/08/2010 16:42

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

1. HyperV Manager yönetim arayüzünden Sanal bilgisayarı kapatın (şu anda açılamadığı için kapalı olması lazım)

2. sanal VM üzerinde sağ tuş \ settings

3. memory bölümüne gelip, ram boyutunu düşürün.

[img] [/img]

2 Gb Ram ile sıkıntı yaşamanız yüksktir. Sadece HyperV Host için önerilen RAM boyutu 2 Gb' dır.

Gönderildi : 24/08/2010 17:00

(@berkem)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tesekkurler ben ters mantık yapıyordum ram yukseltince guest os için ram lazım diye sorunu algılarım şimdi oldu tesekkurler hocam !!!

aynı link demi devam ediyim yoksa başka bir sorumu acsam. hyper-v iki tane aynı makina kurup buna bir yazılım yuklucem birisi down olduğunda diğeri calışsın. cluster?? bunun tam başlangıç dokumanı hangisi hocam ?

Saygılar...

Gönderildi : 24/08/2010 17:04

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Rica ederim.

Diğer sorun için cevabım Aynı Host üzerinde fail Over yapmak istersen yapabileceğin FailOver GuestTOGuest Fail Over' dir.

Uygulama bazında yapman gerekiyor. SQL için, Exchange için vb.. her bir uygulama için ayrı ayrı.

Shared disk olarak iscsi teknolojisini kullanmalısın.

HostTOHost yapabilmek için ikinci bir Host'a ihtiyacın vardır..

Gönderildi : 24/08/2010 17:14

(@berkem)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ben hyper-v uzerine 2 tane w2008r2 kurucam ve tmg yada exchange calıştırıcam biri down olduğunda diğeri ayakta olsun bu senaryonun tam makalesi varmı hocam

Gönderildi : 24/08/2010 17:46

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Exchange tarafında örnek makaleler aşağıda yer almaktadır. Bu ihtiyacınız HyperV' den bağımsız işlemlerdir. Her bir Exchange sunucusunu fiziksel sunucu olarak düşünebilirsiniz.

• Exchange Server 2010 Database Availability Group (DAG)

Exchange Server 2010 ile birlikte yüksek erişebilirlik seçeneklerinde de büyük değişiklikler gelmektedir. Bundan önceki sürümlerden çok fazla farklılıklar vardır. Yüksek erişebilirlik seçenekleri bir mesajlaşma sisteminin sürekliliğini sağlar ve gerçekten de kullanılması gereken bir seçenektir. Bu yeni yüksek erişebilirlik seçenklerinin genel ...

Mesaj gönderilen: Exchange Server (Weblog)  Gönderen :  Mumin CICEK  Gönderme zamanı :  Temmuz 5, 2009

• Exchange Server 2010 Database Availability Group Yapılandırması

Database Availability Group, Exchange Server 2010 ile bize sunulan yüksek erişebilirlik seçeneğidir. Bu yapı sayesinde çok daha verimli bir yüksek erişebilirlik mimarisi sağlanmış olur.   Database Availability Group (DAG) bünyesinde 16 tane Mailbox Server barındırabilir ve database seviyesinde geri dönüş sağlar. Ayrıca her DAG ...

Mesaj gönderilen: Exchange Server (Weblog)  Gönderen :  Mumin CICEK  Gönderme zamanı :  Mayıs 16, 2010

•  

Gönderildi : 24/08/2010 19:03

(@berkem)
    Estimable Member
    Konu başlatıcı

tesekkurler.

Gönderildi : 24/08/2010 19:09

(@fatihkaraalioglu)
    Illustrious Member

R.E
    Kolay gelsin.

Gönderildi : 24/08/2010 19:38

(@yakupakpinar)
    Gönderiler: 47
    Trusted Member

Fatih bey aynı hatayı bende almaktayım fakat kaynak sorunundan oldugunu sanmıyorum.

Cihaz üzerinde 8 gb ram var hyper-v machine e 2 gbram atıyorum guest 6 gb kullanıyor.Fakat aynı hata geliyor?

Sizce sorun ne olabilir?

Teşekkürler

Gönderildi : 27/09/2011 15:42

Paylaş: