Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

windowsimagebackup vhd

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@influanza)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

iyi günler arkadaşlar. sanırım soracağım sorunun başılığı burası.

windows 7 lerde sistem görüntüsünü (sistem imajını) windowsun kendi aracıyla bir diske aldığım zaman windowimagebackup isimli bir klasör oluşturup bunun içine 34b12ec3-d0a2-11de-9a1a-806e5656e565963.vhd şeklinde dosya oluşturuyor. ve bizde oluşturduğu virtual hard diski (vhd) disk management dan attach yaparak dosyanın içine girebiliyoruz. fakat ben yedeğimi aynı yöntemle DVD lere aldığımda her DVD ye 34b12ec3-d0a2-11de-9a1a-806e5656e54fd5963.vhd isimli dosya atıyor. Ben gene disk management dan vhd yi attach yaptığımda hata veriyor. nedeni ise vhd dosyalarının ayrı ayrı olması. dolayısıyla klasörümün içini göremiyorum. farklı dvdlerdeki .vhd uzantılı dosyalarımı nasıl birleştirebilir yada nasıl mount edebilirm.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 05/08/2010 22:15

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Vhd dosyaları haricinde bu vhd dosyalarının konfigurasyonunu barındıran xml datalarıda olması gerekiyor ve bu vhd dosyalarının erişim izinleri, backup bilgileri vb.. verileri bu yapılandırma dosyası içinde yer almaktadır.

bu dosyalar bulunmaktamıdır?

Gönderildi : 05/08/2010 22:27

(@influanza)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet söylediğiniz gibi xml dosyaları ve cataloglarda mevcut. 2 gündür uğraşıyorum yapamadım.

Gönderildi : 05/08/2010 22:54

(@influanza)
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bu sorunun cevabını bilen kimse yok mu?

Gönderildi : 07/08/2010 19:56

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

evet söylediğiniz gibi xml dosyaları ve cataloglarda mevcut. 2 gündür uğraşıyorum yapamadım.

Merhaba,

Sahip olduğunuz backup dosyası, Catalog dosyası, XML dosyası, Vhd vb.. içeriği bir bütündür. Her bir dosya farklı medialar arasındaysa hata almanız normaldir. Sahip olduğunuz yedekleri tek bir media içinde toplama imkanınız nedir?

Gönderildi : 07/08/2010 23:04

(@influanza)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tüm mediaları sabit diskimin içine kopyaladım fakat medyaları nasıl birleştireceğimi bilmiyorum. bir çok yerede baktım araştırma yaptım ama bulamadım. birleştirme yapılabilirse dosya mount olabilecek fakat masyaları birleştiremiyorum

Gönderildi : 09/08/2010 01:37

Paylaş: