hyper-v desteği
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-v desteği  

  RSS
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

vmware üzerine server2008 kurdum, onun üzerinden hyper-v rolünü etkinleştirmek istediğimde işlemcimin bunu desteklemediği hatasını verdi. bios üzerinden sanallaşıtma açık. sanal makinanın biosuna girdim sanallaştırma ile ilgili bir menü bulamadım. sizce sorun tam olarak ne? esx sanalda kuruldu (biraz sorunlu olsada)


ne yapmam gerekli tam olarak ?


 


 


 


not: geçen esx kurdum sanal makina üzerine (vmware üzerine) ve içine bi makina kurayım dedim esx in sanal üzeine sanal kurulamaz gibi bir hata verdi. fiziksele kurmak istediğimde ise storage hatası vermişdi daha önceden.


makinam dell vostro 1015 4gb ram var


 


şimdiden teşekkürler..

Alıntı
Gönderildi : 02/08/2010 21:53
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


HyperV fiziksek bir platforma ihtiyaç duyat. Sanal OS üzerine kurulamamaktadır.


Q.  What are the system requirements for Hyper-V?
A.  

In addition to the systems requirement for Windows Server 2008 R2, the two key requirements for the Hyper-V platform are the need to ensure that the server is a 64-bit environment and supports hardware-assisted virtualization (Intel VT or AMD-V) technology.


 


Q.  How many virtual machines can run per processor?
A.  

The number of virtual machines running per host depends on many factors, including physical memory, processor, and workload running in the guest. With Hyper-V, you define the amount of memory available to a virtual machine, and that memory allocation can be altered to reflect the needs of the virtual machine.


 


Q.  Does Hyper-V support 64-bit processors?
A.  

Hyper-V runs on a 64-bit (x64) server platform and requires support of either AMD64 or Intel IA-32e/EM64T (x64) processors with hardware-assisted virtualization support. Note that Hyper-V does not support Itanium (IA-64) processors. For the virtual machines, Hyper-V supports both 32-bit and 64-bit systems as guest OSes.


 


Q.  Does Hyper-V support symmetric multiprocessing (SMP) in the virtual machine environment?
A.  

Hyper-V supports both uniprocessor and multiprocessor configurations in the virtual machine environment.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2010 23:15
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

yardımıınız için teşekkür ederim fatih bey.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/08/2010 01:45
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

R/E
Kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/08/2010 02:46
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

VMware üzerine henüz Hyper-V test platformu kuramazsınız ancak illa FİZİKSEL bir sanallaştırma ortamında SANALLAŞTIRILMIŞ bir Hyper-V'nin testini yapmak istiyorsanız bunun için Sun Microsystem tarafından geliştirilen sanallaştırma platformu olan VirtualBox'ı deneyebilirsiniz: http://www.virtualbox.org/


Buradaki kurulamamaya neden olan şey Hyper-V'nin fiziksel bir sistem üstüne kurulmak isteme gayreti değil; çalışabilmek için VT teknolojisine ihtiyaç duymasıdır ki VMware HENÜZ sanal sistemlerinde bu desteği vermemektedir ancak VirtualBox'ta bdestek olduğu için kurulum gerçekleşir.


Bilmiyorum böyle bir sistem çalışır mı ama şöyle bir fantezi denenebilir: VMware üzerine windows kurulur, onun üzerine virtualbox kurulur, onun üzerine de hyper-v kurulur. Böylece müthiiiş yavaş çalışan (?) ama yapılamaz denen "wmvare üzerinde hyper-v" senaryosunu gerçekleştirmiş oluruz.


İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 01:33
Paylaş: