Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

tesekkürler

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@ferhatgur)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

slm. bu foruma sordugum sorulara aldıgım cevaplar cok işime yaradı konulara el atan tüm üstatlara tessük eder calısmalarınızda basarılar dilerim..

Gönderildi : 10/04/2010 15:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

VirtualBox kullanabilirsiniz. Ben hem linuxta hem de windowsta kullanıyorum, gayet başarılı, sistemi yormayan bir software.

Gönderildi : 10/04/2010 23:15

(@ferhatgur)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

virtualbox un team özelligi ve 3d destegi var acaba?

Gönderildi : 11/04/2010 18:35

(@cozumpark)

Çok detaylı kullanmadım, fakat bakarım, bu arada vm ile ilgili sorununuzda neden böyle bir cpu patlaması yaşadınız anlayamadım, vmware'in kullanımında mı bir hata var? Donanımınıza göre bu kadar iyi bir makinede rahat çalışabilmelisiniz, bence Vmware 7 sürümünü download edip bunu kullanın ve programı açtığınızda yukarıdaki açılabilir menüden, VM-Preference tıklayın, oradaki Memory tabında 3 GB gösterin, kalan 1 sisteminiz için dursun. Rahatça kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 11/04/2010 18:41

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba,

Sanallaştırma ürünleri hala 3d için hazır değil. Kısa süre sonra Hyper-V üzerinde çalışan VM'ler için gelişmiş grafik desteği geliyor ama her 3d talebini karşılayacağını sanmıyorum.

Ben ne yapmak istediğinizi tam olarak anlayamadım. Team, game, 3d, 6 VM.. peki amaç? 🙂

Gönderildi : 11/04/2010 19:06

(@cozumpark)

😉

Gönderildi : 11/04/2010 19:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Forum kurallarına uymaya özen gösterelim.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

Lütfen mesaj başlığını forum kurallarıan göre düzeltiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/04/2010 21:02

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

herkese selam.

vmware worksatationda team kuruyorum 3 d etkinlestirme yapınca teamda 6 sanal pc de 6 oyun calıstırabiliyorum bir gariplik farkettim 6 adet sanal pc calısırken işlemci %75 lerde calısıyor sanallarda calısan aynı oyundan birde masa üstünde acınca işlemci performansı%40 lara düşüyor. sanırım benim pc donanımına kernel üzerinden kurulan bir vmware hyper v gibi bir yazılım kullanmam gerekiyor  ama bu konuda fazla bilgiye sahip degilim vmwareyi biliyorum digerlerindeki özellikleri bilmiyorum 3d destekleri varmı gibi .. sizden ricam bana kernel üzerine kurabilcegim  vmware workstationdaki gibi team olusturabilcegim bir teknik varmı sistem donanımını en az kullanıma indirmeye calısıyorum. 

İ7 920 CPU . 4 GB RAM 1333 MHZ , 4X320 GB RAİD0 HDD 2GBX256BİT GPU  bunun yanında orta derece bir pc de mevcut

ALAKANIZA TESEKKÜR EDER TESTLERİNİZDE ZİHİN ACIKLIGI DİLERİM..

Sun sisteme ait olan Sun VirtualBox da uzun zamandır 3D desteği bulunmakta. Bu şekilde online oyunlarda birden fazla karakteri aynı anda açıp kasma şansınız var :D. Ayrıca Sun Virtual Box sanal sistem pencereleri bir küme içinde değil her birisi bir penecerededir bu şekilde aynı anda tüm oyunları izleme ve anında bir diğerine geçiş şansınız daha yüksek.

Gönderildi : 14/05/2010 03:13

Paylaş: