Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Application Virtualization Hata

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, application virtualization for desktop 4.5 SP1 kurulumu yapmaya çalışıyorum. windows server 2003 R2 enterprice üzerine sql 2005 sp3 kurdum. "install microsoft system center application virtualization management server 4.5 sp1" e tıklayarak kurulumu başlatıyorum. gerekli kurulum adımlarını geçerek yükleme başladıktan sonra "Error 25109.The installation program could not create the configuration data store." hatası ile karşılaşıyorum.

pek çok farklı yol denedim ama sorunu gideremedim. microsoft tada okuduğum bir kaç kb maalesef işime yaramadı. görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler.

Gönderildi : 05/03/2010 20:05

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Sql server'ı başka bir makinada kurmayı denermisin.Aynı sunucu üzerinde olunca sıkıntı yapabiliyor.

Gönderildi : 06/03/2010 05:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba, başka bir makinada sql server kurarak denedim ancak sonuç aynı. şunu da belirteyim, kurulum yaptığım makinaların hepsi virtual. bir çözüm bulamadım.

Gönderildi : 06/03/2010 15:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tekrar merhaba, 4.5 yerine 4.1 kurdum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. kurulum sırasındaki tek fark 4.1 de sql connect için user sorması. buraya domain admin kullanıcısı girdiğimde geçerli kullanıcı olmadığı uyarısı verdi, sa kullanıcısı ile devam ettim sorun yaşamadım. ancak 4.5 kurmak istiyoruz ve hala aynı hata ile karşılaşıyoruz. konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler.

Gönderildi : 09/03/2010 12:21

(@Anonim)

tekrar merhaba, 4.5 yerine 4.1 kurdum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. kurulum sırasındaki tek fark 4.1 de sql connect için user sorması. buraya domain admin kullanıcısı girdiğimde geçerli kullanıcı olmadığı uyarısı verdi, sa kullanıcısı ile devam ettim sorun yaşamadım. ancak 4.5 kurmak istiyoruz ve hala aynı hata ile karşılaşıyoruz. konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler.

4.5 paketinin içerisinde kendisi SQL Express Edition'ı kurmaya çalışıyor mu?Benzer hata ile bugün karşılaştım.VmWare Virtual Center 4.0'ı kurarken datastore ile ilgili hata veriyor.Yani benim elle kurduğum full Sql'i kabul etmeyip Express edition'ı illa ben kuracağım diyor.

Belki bundan kaynaklanabilir.Ek olarak klavye-language-regional settingslerin full ingilizce olmasına dikkat.

Gönderildi : 12/03/2010 13:34

(@Anonim)
Konu başlatıcı

4.5 de Sql express kurmaya çalışmıyor, hatta 4.1 deki gibi seçenek bile getirmiyor. direkt sql server soruyor. pek çok deneme yaptım, regional settings ayarlarınıda değiştirdim. işletim sistemi olarak 2003 R2 x86, 2008 R2, sql olarak 2005 sp3, 2008 x64 sp1 ve cumulative updatelerinide yaparak farklı ortamlarda deneme yaptım. ama sonuç hep aynı.ilk kurulumda 25109, var olan database in üstüne kurulumunda 25119 hatalarını veriyor. atladığım yada bilmediğim şey nedir çok merak ediyorum.

Gönderildi : 13/03/2010 12:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba, sorun çözüldü geri bildirim yapmak istedim. hem sql hem app. virtualization server ın dilini ingilizceye çevirmiştim ancak sanırım sql colobration da sorun yaşanıyordu. sql ide kaldırıp yeniden yükledim. buradan sonrada iis virtual directory ile ilgili Error :25120 hatasını almaya başladım. bunun sebebide iis 6.0 management compatability i yüklememem imiş. herkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/03/2010 18:14

(@Anonim)

merhaba, sorun çözüldü geri bildirim yapmak istedim. hem sql hem app. virtualization server ın dilini ingilizceye çevirmiştim ancak sanırım sql colobration da sorun yaşanıyordu. sql ide kaldırıp yeniden yükledim. buradan sonrada iis virtual directory ile ilgili Error :25120 hatasını almaya başladım. bunun sebebide iis 6.0 management compatability i yüklememem imiş. herkese iyi çalışmalar.

Ok geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 16/03/2010 03:46

Paylaş: