Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v sanal makine kopyalama

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
599 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hyper-v üzerinde oluşturulan makineye sağ tıklayıp export ediyorum.Bunu gösteren bir gösterge yok export işleminin bitip bitmediğini anlamıyorum.Aynı makineyi import edip farklı bir makine olarak kullanmak istiyorum.Fakat bir türlü import etmiyor bekliyor bekliyor hata veriyor.

Bu işlemlerde dikkat etmem gereken bir nokta varmıdır?

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2010 00:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Üzerinde işlem devam eden bir sanal makinaya sağ tuşla basarsanız alttan ikinci seçenek olarak "İptal et:...işlem..." şeklinde bir işlem görürsünüz. Ayrıca bir sanal seçili iken sağ taraftaki kısımın en altında yine devam eden işlem için aynı yazıyı görebilirsiniz.

Import ve Export işlemlerinde en önemli tavsiyem, eğer varsa, oluşturmuş olduğunuz snapshotları silmeniz olacaktır. Bu konuda değişik bir hassasiyet söz konusu. Özellikle snapshotların varsayılan olarak sanal disklerle aynı yere değil de program dosyaları arasına kaydedilmesi bu sonucu ve güvensizliği doğuruyor kanımca.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 25/02/2010 02:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için teşekkürler.Akşam tekrar deneyeceğim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2010 15:14

Paylaş: