Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPS Sunucu - Active Directory Erişim Problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bir firmadan VPS Sunucu (Server 2008) kiraladım ve Exchange Server kurmayı düşünüyordum.Bunun için Active Directory kurdum ancak yeniden başlattığımda uzak masaüstü erişimini sağlayamadım . Kullanıcı adı ve şifreye eskisini yazdığımda giremiyorum. Sunucu oluşrurken www.abc.com domaini kurmuştum ve admin şifrem vs aynıydı. Şuan administrator ve şifrem ile giriş denediğimde kabul etmiyor. domain adı olan abc\administrator ile de giriş yapamıyorum. Nerede hata yapıyorum ve ne yapabilirim. Yardım rica ederim.

Gönderildi : 02/02/2010 00:33

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kendim ettim kendim buldum hesabı.  🙂 Sorun AD kurarken bir harf hatasından kaynaklanıyormuş. VPS kiraladığım şirketi aradım kontrol edip bilgi verdiler ve sorun düzelttik.

Gönderildi : 02/02/2010 13:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 03/02/2010 02:56

(@KeremTASLIEL)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhaba

Bir firmadan VPS Sunucu (Server 2008) kiraladım ve Exchange Server kurmayı düşünüyordum.Bunun için Active Directory kurdum ancak yeniden başlattığımda uzak masaüstü erişimini sağlayamadım . Kullanıcı adı ve şifreye eskisini yazdığımda giremiyorum. Sunucu oluşrurken www.abc.com domaini kurmuştum ve admin şifrem vs aynıydı. Şuan administrator ve şifrem ile giriş denediğimde kabul etmiyor. domain adı olan abc\administrator ile de giriş yapamıyorum. Nerede hata yapıyorum ve ne yapabilirim. Yardım rica ederim.

Aynı sorunu şuan bende yaşıyorum, grup şirketlerden diğerine uzak masaüstüyle AD kurdum ve şuan mevcut kullanıcının şifresiyle de ulaşamıyorum AD oluştururken verdiğim şifreylede ulaşamıyorum. (Harf hatası yaptığımı sanmıyorum ama artık bu günde olmaz ise bizzat gidip cebren ve hileylen sistemi ele geçirmem gerekecek)

Gönderildi : 28/03/2012 11:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaş: