Hyper-V'de Sanal Ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V'de Sanal Makinalar İçin RAM Konfigürasyonu  

RSS
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

İyi günler.

Sunucu makinada 6GB RAM var. Sanal1 3GB, Sanal2 3GB RAM kullanıyor. Ben bu sanalların RAM ayarlarını değiştirmeden 3. bir sanal makina oluşturup buna 1 GB RAM tayin ettiğim ve 3. sanalı da -diğerleri çalışırken- çalıştırdığım zaman herhangi bir hata vermiyor RAM yetersizliğiyle alakalı ancak benim bu konfigürasyonum sorun oluşturur mu?

İlginize şimdiden teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 11/12/2009 14:19
M. Hakan CAN
(@m-hakancan)
Tecrübeli Üye

Merhabalar;

Bildiğim kadarı ile Hyper-V saanl sistemlere atanan ram leri sadece o sanal makinede kullanılmak üzere ayırır. Diyelim 3 Gb ram verdiğiniz bir sanal makien 2 Gb ını kullansa dahi Hyper-V sistemde 3 Gb ı ayrımış olacaktır. Buna göre sizin toplam ram miktarınız 6 Gb ve iki sanal makinenize de 3 er Gb verdiğinize göre yeni sanal makine için ram kalmamış oluyor. Diğer sanal makinelerin ram miktarlarını daha az belirleyerek 3. sanal makineniz için 1 Gb lık bir ram ayırabilirsiniz.

Kolay gelsin...

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2009 15:04
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

[quote user="MERT DOĞAN"]

İyi günler.

Sunucu makinada 6GB RAM var. Sanal1 3GB, Sanal2 3GB RAM kullanıyor. Ben bu sanalların RAM ayarlarını değiştirmeden 3. bir sanal makina oluşturup buna 1 GB RAM tayin ettiğim ve 3. sanalı da -diğerleri çalışırken- çalıştırdığım zaman herhangi bir hata vermiyor RAM yetersizliğiyle alakalı ancak benim bu konfigürasyonum sorun oluşturur mu?

İlginize şimdiden teşekkürler.

[/quote]

Hostta 6giga olduğundan eminmiyiz 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2009 17:04
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Siz söyleyin Serhat bey 😀 WS01

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2009 17:07
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Ben dedim Serhat bey siz daha iyi biliyorsunuz diye 🙂 Hakikaten 8GB varmış; yanlış hatırlamışım. İlginize teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2009 19:03
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2009 02:25
Paylaş: