Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] squid

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@akilicaslan3)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar. Bir arkadaşım squid ile random tarama yaparak gerçek ip kullanıcılarını buluyor. İstediği ülkeden. Bileniniz var ise lütfen yardımcı olabilir mi? Bilgi paylaşmayı sevmediği için benimle paylaşmıyor. 

Gönderildi : 22/06/2019 17:01

(@kadiryapar)
Gönderiler: 88
Ekip Üyesi

Merhaba,

tam olarak bulmak istediğiniz nedir?

squid ile random çıkış ip si ayarlayabilir. Bunun dışında gerçek kullanıcılardan kastınız nedir?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/06/2019 18:47

(@akilicaslan3)
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle teşekkür ediyorum. Arkadaşımın yaptığı Amerika daki kişilerin iplerini öğrenebiliyor. Bunu squid ile yapıyor. Bana sadece random tarama ile yaptığını söyledi. 

Bu ileti 5 yıl önce Abdullah Kılıçaslan tarafından düzenlendi

Gönderildi : 22/06/2019 19:02

(@akilicaslan3)
Active Member
Konu başlatıcı

Kimse bilmiyor sanırım

Gönderildi : 22/06/2019 22:03

(@kadiryapar)
Gönderiler: 88
Ekip Üyesi

Squid ile random tarama diye bir şey hiç duymadım. Squid bir proxy programıdır ve siz kullanırsınız bunu. Kullandığınız network ya da sistemdeki IP adreslerini bilirsiniz. Pfsense alanına açılmış bu konu. Pfsense kullanıcısıyım ancak üzerinde böyle bir fonksiyon ne gördüm ne kullandım. Bence ya sizi kandırdı ya da başka bir şey anlatmaya çalışırken olay farklı değerlendirildi. Farklı forumlara da yazmışsınız ancak bu konuda olmayan bir şeyde cevap çıkacağını sanmıyorum. 

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/06/2019 22:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Abdullah bey sanırım birisi sizi fena kandırmış. Yani bir proxy ürünü ile istediği bir kişinin ip adresini öğrenemezsiniz.

Ancak şu olur,  insanlar proxy olarak sizi kullanırsa sizin üzerinizden internete çıkarlar, çıkış ip adresi sizin ip adresiniz olur ve size gelen herkesin ip adresini öğrenirsiniz.

Ama sizin ile hiç bir alakası olmayan bir internet kullanıcısının squid ile ip adresini veya başka bir bilgisini bulmanız mümkün değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 23/06/2019 15:37

(@akilicaslan3)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için sağolun sanırım bana yanlış anlattı 

Gönderildi : 23/06/2019 15:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Ya o kişi yanlış anlattı, ya o da bilmiyor, ya da siz yanlış anladınız.

Sizin amacınız nedir? Yani tam olarak neyi öğrenmek istiyorsunuz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 23/06/2019 15:43

(@akilicaslan3)
Active Member
Konu başlatıcı

Şöyle anlatayım kendimi siber güvenlik üzerine geliştiriyorum. Deneme yanılma yöntemiyle hareket ettiğim için bana farklı türden bilgisayarlar ve ip adresleri lazım. Bulabileceğim bir kaç site var ama kısıtlamaları olduğu için yeteri kadar Bilgisayar bulamıyorum. Daha sonra bu bahsettiğim arkadaşa denk geldim bu da squid ile bulduğunu söyledi, ama hiç anlatmadı olay bu. Squid i araştırırken squid pivot scaning diye bir şey buldum. Bunun hakkında bir bilginiz var mıdır? Birde squid ile ipv6 üretiliyor bir video da görmüştüm. Onunla ilgili de  bir yardımcı olursanız memnun kalırım

Gönderildi : 23/06/2019 15:51

Paylaş: