Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

carp yapmak

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
853 Görüntüleme
(@abdullahgunaydin)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba

pfsense ile carp yapmak istediğimde internette çok fazla dokuman var hepside standart şekilde yapıyor fakat benim 3 adet wan 2 adet lan bağlantım var ve ben wan ları modemleri bridge moddan kullanıyorum bu virtual ip olayını bir türlü anlayamadım bridge mod yaptığım modemden tek ip alabildiğim için işin içinden çıkamadım yardımlarınızı bekliyorum bu arada 1 adet lan ı sync için ayırdım

Gönderildi : 13/08/2020 16:39

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Vip tarafı basitçe, sizin için ortak kullanılabilecek sanal ip oluşturur ve master, slave geçişinde kesintisiz trafiğin devamını sağlar.

Modemleri router mod'a alarak, pfsense üzerinde oluşturduğunuz wan interface vip'leri, dmz olarak tanımlamalısınız.

Takıldığınız noktada yine yazın, bakalım.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/08/2020 12:59

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar @abdullahgunaydin

Aşağıdaki pfsense  forum linkinde carp ile pppoe yi çalıştırmışlar ancak 2 adet wan için uygulama yapmışlar ancak 3 wan için de  çok farkeden bir  yapılandırma  olmayacaktır. Test etmedim uygun zamanınız  var ise  test  edebilirsiniz ancak çok karışık gelir ise @turancoskun Bey'in belirttiği  gibi modemleri  routing mode alarak da  kullanabilirsiniz.

https://forum.netgate.com/topic/135904/configure-an-pppoe-on-an-carp-if

Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 29/08/2020 13:24

(@abdullahgunaydin)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için Teşekkür ederim şuan askıya aldım test ortamım yok sistemide karıştırmak istemedim vpn de dual wan yapmaya çalıştım 2 kere başa döndüm çok uğraştım korkuyorum artık 🙂

Gönderildi : 03/09/2020 09:53

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Rica ederiz, bu tarz aksiyonları bir test ortamında gerçekleştirip, canlı sisteme dokunmamak en doğru yöntem.

Test ortamında başarılı olduğunuzda, canlıya kısa sürede senaryoyu taşıyabilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/09/2020 01:12

Paylaş: