Forum

Tek SSID Altında 2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tek SSID Altında 2 VLAN Bulundurma & Yönlendirme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
611 Görüntüleme
(@merthanyilmaz)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yapmak istediğim ama bir türlü konuyu açıklığa kavuşturacak bir döküman bulamadığımdan sizlere danışmak istedim. Yapmak istediğim şey; başlıkta da yazdığım gibi pfSense kullanarak bir SSID altında iki VLAN olacak ve Captive Portal sorgusuna göre eğer bilgiler doğru girilirse VLAN1'e, Eğer yanlış girilirse ziyaretçi ağı yani VLAN2'ye bağlanılacak. Windows Server rollerinden NPS & NAS bu işi iyi yapacak gibi görünüyor. Captive Portal şu şekilde de olabilir. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini onaylama butonunun altında Ziyaretçi Olarak Giriş Yap şeklinde bir buton da olabilir ama bunu nasıl yönetebilirim?

Bu konuda desteklerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 01/03/2019 21:48

(@MustafaDemiroz)
Gönderiler: 217
Reputable Member

pfsense lan olan interfacede iki vlan acacaksin, sonrasinda swlere radius olarak pfsensi girmen gerekecek..

sw de yada ap de unauthentication vlan olarak captive portal cikmasini istedigin vlani yazman yeterli

pfsense arayuzunu begenmezsen ghost hotspot var kullanabilirsin.

pfsense kuracagin paketler radius, captive portal ad entegrasyonu istersen ldap ayarlari yapman lazim.

Gönderildi : 02/03/2019 02:33

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

tek ssid kullanma amacınız nedir ?

piyasada bulunan markaların çoğu modelinde multi ssid mevcut.

vlan1 için 802.1x ve vlan2 içinde direk cp kullanmanız mümkün.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/03/2019 14:01

Paylaş: