Forum

PfSense Video Engel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PfSense Video Engelleme Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
797 Görüntüleme
(@oguzhanbitlisli)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

PfSense 2.4 Kullanıyorum. squid ve squidGuard için mime ve dosya türleri kullanarak video ve audio yasakladım ancak bazı sitelerin (ntv canlı yayın ve ntv video, mynet video gibi) videoları oynatılabiliyor oyaki youtube acılmıyor yada bein sports daki videolar oynamıyor ama yukarıda belirttiğim bazı sitelerin videoları oynatılabiliyor acaba nerde yanlış yapıyorum. birde aşağıdaki türlerin yazımında bir yanlış varmı

Regular Expression

-------------------------------

(.*\/.*\.(asf|wm|wma|wmv|mp3|avi|mpg|swf|exe|mpeg|mp.|mpv|wm.|vpu|mpu|3gp|rm|mov|webm|flv|ogg|oga|ogv|ogx|ts|mpa|aac|mp2|m4a|m3u|m3u8|mkv|mp4|m4v|m2ts|qt|amr|weba|opus|flac|aac|3g2|aif|aifc|aiff|au|divx|gifv|m2ts|mka|movie|mts|ogm|ra|snd|spx|wav|wax|wvx|m4p|m4b|m4r|m1v))

Gönderildi : 18/12/2018 04:02

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Pfsense yi bilmem fakat şöyle birşey tavsiye edebilirim. Bu siteler açıldığında hangi kuralın neyi PASS geçtiğini log kayıtlarından bulun ben fortigate de hangi engele takıldığını yada neden engel yemediğini genelde böyle bulurum işin içinden çıkamazsam.

İyi çalışmalar

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/12/2018 00:36

Paylaş: