Anasayfa » Forum

Yetiştirilmek Ü...

Yetiştirilmek Üzere IT Departmanına Çalışma Arkadaşı Arıyoruz.  

RSS
Melih Joe Dilben
(@MelihJoeDilben)
Yeni Üye

Değerli Arkadaşlar Merhaba,

Kocaeli Gebze O.S.B. Bölgesindeki fabrikamızda son kullanıcılara destek verecek, yetiştirilmek üzere bir çalışma arkadaşımıza ihtiyacımız var. 

Aradığımız ilk öncelik işini gerçekten çok sevmesidir. Öğrenmeye açık olması ise ikinci şartımızdır.

Çalışma tempomuz ciddi olarak yoğundur. Yaptığımız işlemlere göre bazen geceleri bazen haftasonları çalışmamız gerekiyor. 

Masa başında mesaiyi tamamlayan bir çalışma şeklimiz genelde olmuyor. 

Yazıcı kartuşu değiştirirken 1 dakika sonra SQL Sorgusu yazarken bulabiliyoruz kendimizi. İş çeşitliliğimiz bir hayli fazla.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olsun demiyoruz fakat sıfır bilgiyi de takdir edersiniz ki kabul edemiyoruz. 

Server / Windows / Office / Active Directory / Exchange / Firewall / Network / Donanım  gibi konuları ucundan tutmuş olması yeterli. 

Ofisinde ihtiyacı olan tüm kitap ve kaynakları , helpdesk desteği alabileceği bir fabrikada (okulda) kendisini yetiştirmek isteyen genç arkadaşlarımız var ise mesaj ile mail adreslerini bana iletebilirler. 

İşletmemizin koyduğu kurallar gereği gebze , göztepe arasında ikamet etmesi ya da buradaki E-5' yoluna ulaşması gerekmektedir. 

Teşekkürler, hayatta başarılar. 

Alıntı
Gönderildi : 16/02/2018 02:49
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Yeni Üye

Hocam son zamanlarda gördüğüm en samimi ilan:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/02/2018 13:14
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Yeni Üye

"Yazıcı kartuşu değiştirirken 1 dakika sonra SQL Sorgusu yazarken bulabiliyoruz kendimizi."

Hocam SQL sorgusu yazan/yazabilen biri de kartuş değiştirmesin artık. :-))

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/02/2018 14:30
mustafaakpinar51
(@mustafaakpinar51)
Yeni Üye

Merhaba;

ÇözümPark hesabımı yeni açtığım için mail atmama izin verilmiyor. Mail adresim : mstafakpnar@gmail.com 

Eğer mail adresime dönüş yapma vaktiniz olursa size CV'mi göndermek isterim. Daha sonrasında eğer bana şans tanırsanız sizlerle tanışmak isterim. İyi günler iyi çalışmalar dilerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/03/2018 16:02
Yuşa Çağatay Günaydın
(@YusaCagatayGunaydin)
Yeni Üye

Merhabalar,

Yeni mezun olarak IT Sektöründe ilerlemek üzere Bilgeadam Akademi, Sistem Yönetim Ağ ve Güvenlik Uzmanlığı üstünde sertifikasyon eğitimini başarılıyla tamamladım, üniversitemin sunmuş olduğu ITAcademy programlarına katılarak Microsoft onaylı karekod ile Kırklareli ITAcademy sitesinde kayıtlı Yazılım ve Office Uzmanlığı sertifikasyon eğitimlerinide aldım. Teorik bilgiyi verimli şekilde takip eden bunu eğitim olarak karşı tarafa aktarabilen detaycı disiplinli ve öğretici bir tarafım bulunmakta eksiklerim her zaman olacak bunları bireysel olarak döküman takip ederek güncel kalmaya devam ediyorum, işletme arayışım halen sürüyor mesleğime uygun sektöre halen girememenin üzüntüsünü duyuyorum. Bizim gibi gençlerin neden emek verdiği alanda işletme bulamamasını anlam veremiyorum. Kariyer.net üzerinde tecrübe ve emeklerimin detaylarını barındırak CV bulunmaktadır, iş veren hesabı olan herkes görebilir.

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/11/2018 23:05
Feyyaz Akçasu
(@FeyyazAkcasu)
Yeni Üye

[quote user="Melih Joe Dilben"]

Değerli Arkadaşlar Merhaba,

Kocaeli Gebze O.S.B. Bölgesindeki fabrikamızda son kullanıcılara destek verecek, yetiştirilmek üzere bir çalışma arkadaşımıza ihtiyacımız var. 

Aradığımız ilk öncelik işini gerçekten çok sevmesidir. Öğrenmeye açık olması ise ikinci şartımızdır.

Çalışma tempomuz ciddi olarak yoğundur. Yaptığımız işlemlere göre bazen geceleri bazen haftasonları çalışmamız gerekiyor. 

Masa başında mesaiyi tamamlayan bir çalışma şeklimiz genelde olmuyor. 

Yazıcı kartuşu değiştirirken 1 dakika sonra SQL Sorgusu yazarken bulabiliyoruz kendimizi. İş çeşitliliğimiz bir hayli fazla.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olsun demiyoruz fakat sıfır bilgiyi de takdir edersiniz ki kabul edemiyoruz. 

Server / Windows / Office / Active Directory / Exchange / Firewall / Network / Donanım  gibi konuları ucundan tutmuş olması yeterli. 

Ofisinde ihtiyacı olan tüm kitap ve kaynakları , helpdesk desteği alabileceği bir fabrikada (okulda) kendisini yetiştirmek isteyen genç arkadaşlarımız var ise mesaj ile mail adreslerini bana iletebilirler. 

İşletmemizin koyduğu kurallar gereği gebze , göztepe arasında ikamet etmesi ya da buradaki E-5' yoluna ulaşması gerekmektedir. 

Teşekkürler, hayatta başarılar. 

[/quote]

çok samimice bir ilan. ben istanbul avcılardayım yakın olsam sizi tercih ederdim

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2019 11:02
Melih Joe Dilben
(@MelihJoeDilben)
Yeni Üye

Sevgili Yuşa dostum. Merhaba,

Epey bir geç dönüşüm için özürlerimi lütfen kabul et. 

İş bulamamak ile ilgili ekonomik kriz , işsizlik vs hiç o detaylara girmeden başka bir konudan bahsedeceğim. 

Dinazor düşünceler. Nedir bu dinazor düşünceler dersen eğer diyagram çok basit. 

IK bir IT işe alır. IT sistemi belirli bir çizgide yürütür. 

IT o çizgide yürürken teknoloji evrilir , dağ olur , okyanus olur. IT hala aynı çizgide yürümeye devam eder. 

Patron mutludur. Yeni sistemler yeni maliyetler demek. En büyük maliyet yeni alınacak bilgisayar. O da kampanyalı fiyattan. 

IT'ci mutludur. Youtube'da en sevdiği kanala yeni videolar yüklenmiştir. Ay başında maaş yatıyordur. 

Hiç kimsenin uzayıp kısalmadığı bir şirket düşün. Kimse bir şey bilmediği için , kimsenin güncellenmeye evrilmeye ihtiyacı yoktur. 

O dinazor kafalar orada olduğu sürece, senin gibi öğrenmeye , geliştirmeye açık yeteneklerin ne yazık ki hevesleri evlerindeki 4 duvar arasında yitip gitmektedir. 

Ama merak etme genç dostum. Özellikle bu forumda , algısı açık , bilgiyi paylaşan, sayısız insan olduğu sürece hayallerinize kavuşacaksınızdır. Sakın ola ümidinizi kaybetmeyin. 

Henüz yayınlamadığım iş ilanını aşağıda paylaşıyorum. Eğer şartların uyarsa lütfen bana ulaş. 

Personel Unvan Tanımı :

Junior SQL Server DBA

İş Tanımı :

Firmamız bünyesindeki ERP ve diğer programların veritabanı yönetimleri, kontrolleri ve raporlamaları , geliştirmek olduğumuz kurumsal portal yazılımının destek ekibinde yer almak ve yetiştirilmek üzere MS SQL , C# , ASP.NET MVC altyapı bilgisine sahip

Mülakatta hazırladığımız 3 soruluk Analitik Düşünme Testi ve 3 aşamalı SQL Server Sorgusu sorulacaktır.

Aranan Özellikler ;

• Analitik düşünme ve ilişkilendirme becerisine sahip olmak en önemli ayrıntıdır.
  • C#, ASP.NET MVC , MSQL programlama teknolojilerinde en az 1 yıl çalışmış veya en az 1 proje tamamlamış olmak
  • T-SQL , veritabanı performans ve iyileştirme bilgisine sahip olmak
  • Teknik doküman ve eğitim takibi için yeterli İngilizce seviyesinde olmak
  • Dökümantasyon konusunda titiz
  • Yazılım ve IT konularında kendini yetiştirmek isteyen (Active Directory, Server& Client Family, Exchange, VM vb.)
  • Askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş.

3 aylık süreçte personelin öğreneceği konular;

• MS SQL trigger , T-SQL kullanımı
  • Veritabanı backup , update , export , import
  • Şirket database şeması
  • Proje uygulama ve sprint

6 aylık süreçte personelin öğreneceği konular;

• Crystal Report ile database raporlama
  • Power BI kullanımı
  • Şirket yazılımlarını aktif olarak kullanma
  • Proje ve veritabanı diyagramı oluşturma

12 aylık süreçte personelin uzmanlaşacağı konular; 

• Veritabanı yönetimi
  • Sorgulama işlemleri
  • Raporlama (Crystal Report , Power BI)
  • Server uygulamaları (Active Directory , Exchange , VM vb.)
  • Proje yönetme

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2019 15:43
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol