yetkinlik öl&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yetkinlik ölçme  

RSS
Can Gurergiller
(@CanGurergiller)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

İş başvurusu yapan kişilerin sistem ve network konusunda bilgi seviyesini test etmek açısından elinizde hazır sorular var mı?

biraz windows server biraz network ccna temellerini kapsayan birşeyler olabilir, ya da daha detaylı olarak exchange,isa gibi genelde kullanılan windows sistemlerini de kapsayabilir.

Kendim birşeyler toparlamadan önce size sormak istedim.

Teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 07/07/2010 17:03
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;

Bu soruları her iş başvurusu yapan kişiye yöneltmek pek hoş olmuyor.

İş alım sürecinde bende rol alıyorum ve ağırlıklı yapmış olduğum işlem. Mevcut CV' yi inceliyorum. Çalışmış olduğu kurum ve görevlerine, rolü inceliyorum. Yetkinliklerine bakıyorum.

Sözlü olarak görev almış olduğu Projeleri dinliyorum. Projleri anlatırken yapmış olduğu işlemleri anlatırken adımlar hakkında sorular sorup, doğaçlama olarak ilerliyoruz. Bazen çok çok uzun süren konuşmalar bazen, iki cümleyle bitmekte.

Bence gelen kişilere bu şekilde yazılı bir kağıt sunup sınav yapmaktansa, sohbet etmenin daha yararlı olacağını düşünüyorum. En azından birebir diyolog oluyor ve tartma şansı çok daha yüksek...

AMA...

elbetteki zaman bire bir etken oluyor. İhtiyaca ve aranılan personele göre zaman planlaması iyi yapılmalıdır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/07/2010 19:02
Paylaş: