Forum

Nem ve rutubetli bi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Nem ve rutubetli bilgisayarlar

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,437 Görüntüleme
(@turkteknoloji)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

forum tarafında çok araştırdım ama inanın bulamadım bende konuyu buraya açmayı uygun buldum umarım doğru bir yerdedir.

IT danışmanlığını yaptığımız bir firmamızın labaratuvardaki bilgisayarlar rutubet ve nemden dolayı senede 2-3 kere kart değiştirmek zorunda kalıyoruz labaratuvar ortamındaki bilgisayarları rutubet ve nemden korumak için ne yapabilirim? bilgisayar kasalarını 50mt uzaklıkta rutubetsiz bir odamız var oraya taşısam bağlantıyı nasıl çözebilirim? şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 09/06/2019 16:17

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Endüstriyel PC kullanmanız gerek. Bende bir projede nişasta kullanıldığı ve  yarı iletken bir madde olduğu için sürekli donanım yakıyordum. Problemi bu şekilde çözdüm.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/06/2019 21:43

(@turkteknoloji)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: Buğra PARLAYAN

Selamlar,

Endüstriyel PC kullanmanız gerek. Bende bir projede nişasta kullanıldığı ve  yarı iletken bir madde olduğu için sürekli donanım yakıyordum. Problemi bu şekilde çözdüm.

Merhaba, mesajın için teşekkür ederim aynı ortamda endüstriyel bilgisayarlı kontrol panel üniteleri var bazen onlarda da sorun çıkıyor. Kasaları oradan uzaklaştırmak mantıklı geldi ama çözüm üretemedim.

Gönderildi : 09/06/2019 21:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Nem olayı kötü. Hiç bir elektronik öğe nemi sevmez.

İşin gereği midir nem? Nemi önlemek işinize engel çıkartır mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/06/2019 22:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32962
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda merkezi bir sunucu ve oraya thin client gibi daha basit bir donanım koymayı deneyebilirsiniz.

Yada Rızanın dediği gibi nem önleyici çözümleri denemelisiniz.

Nem alma cihazları var, fiyatları ortalama 500Tl ama kaç metre kare, kaç tane lazım olur onu bilemedim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/06/2019 00:12

(@turkteknoloji)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim Aten C100 modeli ile sorunu çözebiliyoruz. Bu konuda mağdur olan arkadaşlarım bu çözümü kullanabilirler. Tekrar ilginiz için çok teşekkür ederim.

http://www.bimel.com.tr/urun/aten-ce100

Gönderildi : 10/06/2019 10:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32962
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 10/06/2019 10:40

Paylaş: