Winlogon.exe aşırı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Winlogon.exe aşırı işlemci kullanımı  

RSS
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Mutlaka antivirüs kullan ve güzel bi tarama yap. Hatta problemli winlogon.exe yi http://www.virustotal.com/en/indexf.html  'a upload edip taratabilrsin. Birçok virüs tarama motorunu kullanıp tarama yapan bir site ve winlogon.exe deki virüsü bulabildiğini biliyorum.

fortinet 2.85.0.0 04.11.2007 wlhack.a!tr / sophos 4.16.0 04.06.2007 troj/wlhack-a / vba32 3.11.3 04.10.2007 trojan.win32.patched.g   . Hata virüsü bulan motorlar bunlar.

Ancak dikkat etmen gereken birkaç nokta var.

SBS2003 sp1 sistemler için yayınlanan bu hotfixi (WindowsServer2003-KB842804-x86) işletim sistemi diline göre yüklüyorsun ve daha sonra "WaitForNetwork" değerini ekleyip restart yapıyorsun. (önce hotfix sonra reg value).

Eğer sisteminde SP2 yüklü ise bu hotfix'e gerek yok. Zaten kurmana izin vermez. O zaman direk "WaitForNetwork" değerini eklemek çözüm oluyor.

Bana attığın mailden hatırladığım kadarıyla sen "WaitForNetwork" değerini eklediğinde sistemin SP1 yüklüydü. Daha sonra SP2 yüklemiştin. Şimdi sana önerim şudur:

"WaitForNetwork" değerini sil. Sunucu restart.

"WaitForNetwork" değerini yeniden ekle. Sunucu restart. (Değeri nereye eklemen gerektiği makalede gösteriliyor.)

Tabi tekrar söylüyorum. Bu yöntemle virüs kaynaklı bir sorun değilse başarıya ulaşabiliriz. Aksi taktirde virüsün temizlenmesi gerekir.

Ps. SP1 sistemler için "WindowsServer2003-KB842804-x86" hotfix'ini Ms.İletişim hattından ücretsiz olarak isteyebilirsiniz.

Alıntı
Gönderildi : 24/02/2008 17:28
Paylaş: