Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nenim Winer de sql bağlantı kopmaları

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
883 Görüntüleme
(@mrsphinx)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Hata no: -2147467259

Modül : nebADO

işlem : makeRSReadOnly

Uygulama Yeri: C:\....

Açıklama:

10054 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][DBNETLIB]ConnectionWrite (send()).
11 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][DBNETLIB]Genel ağ hatası. Ağ belgelerinize bakın.
SQL : select sSQL, sBaslik from tbKodBul where sTabloName = 'tbKasiyer'

bu ve buna benzer hata ekranları ile karşılaşıyorum..

parakende satış veya bi bölüm açıldığında 5 dakkika gibi bi süre işlem yapılamadan beklenirse sql bağlantı kopmaları yaşıyorum.. bunun sebebi ne

olabilir acaba..

Not: proğram daha önce düzenli bir şekilde çalışırken sonradan oldu..

bu sorun mağzalarımızın birinde sürekli yaşanıyormuş ama benim bulunduğum mağzada 4-5 gündür devam ediyo.. xp güncellemelerini de yaptım.. server xp pro kurulu.. bi formda .net frame work kurulunca düzelir yönünde bi açıklama vardı onuda denedim olmadı.. her hangi bir girdi yapılmaz ise kısa süre sonra bağlantı hatası ile karşılaşıyorum. sürekli arka arkaya bi girdi olunca işim bitene kadar hatasız çalışıyorum.. sorun nerden kaynaklanabilir..

Gönderildi : 03/04/2010 20:50

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Güç kaynağı gibi askıda duran görevleri kapatan bir uygulama devreye giriyorsa bağlantınız kopabilir .

Bu tarz ek programlar veya ayarları kapatmalısınız.

Gönderildi : 05/04/2010 00:42

(@mrsphinx)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

İlk aklıma gelen bu oldu, baktım bekleme, güç tüketimi gibi ayarları kapattım ama.... 

nafile sonuç olumsuz.

: event log a baktığımda 7000 olay kodlu hata var. bilgisayar ilk açılışta herhangi bir hizmet sürücüsünün yürütülememesi ile ilgili. 7000 ve 7026 hata kodları Phoenix BIOS ile ilgili olduğunu öğrendim. ama bios ta ki bi ayar bu kısa süre içinde hiç oynanmadı ki.. sebebin bu olacağını sanmıyorum..

Bu sıkıntı yeni yakın ttnet in bizim serverin statik ip sini değiştirmesi ve bizim bu değişen ip leri tekar vpn tünel bağlantı için tanımlayım bağlanmamızdan sonra oluştu.. Modemlerin güvenlik duvarı ve antiviruslerinide kapattım.. bu kesilmeleri açmak için ama olmadı... Server in paylaşımlı olan klasör ve winer in kurulu olan sürücü yolunuda ağ sürücüsü ekle diyerek kendi bilgisayarıma doğruladım ama.. Ağ sürücüsü ilede belli aralıkta bağlantı kesiliyor....

Daha fazla açıklayıcı bilgi verebilirim.. yeter ki birisi beni bu sıkıcı kesilme ve ya sql bağlantı kopmalarından kurtarı versin.. ilginiz için de  teşekürler

Gönderildi : 05/04/2010 15:41

Paylaş: