Forum

Android Hotspotta P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Android Hotspotta Port Nasıl Açılır?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
6,600 Görüntüleme
(@yusufozdemir-2)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Android telefonda bazı portlar açıp internette yayın yapmak istiyorum. Örneğin 80 portunu açıp yayın yapmak istiyorum ip adresinin değişmesi önemli değil sadece portu nasıl yönlendirebilirim bilgilendirirseniz memnun olurum.

Gönderildi : 09/12/2017 23:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Biraz durumu açabilir misiniz?

Neden böyle bir gereksinim içindesiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/12/2017 01:28

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ilginç bir talep, özel değil ise sebebini öğrenelim. 🙂

play store içerisinde port forwarding ile ilgili uygulamalar mevcut, inceleyebilirsiniz.

ek olarak referans adreste fikir verebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=si3UPKZYZg4

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/12/2017 03:25

(@yusufozdemir-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yanıtlarınız için Rıza bey ve Turan bey teşekkür ederim. Şöyleki bulunduğum yerde toplu internet kullanımı var ve bazı portları açmam gerekiyor. Modem arayüzüne giremediğimden dolayı kendi telefonumun datasını kullanacağım. 2 hattım var ve 2 telefonum var. Bir hattımda sınırsız internet mevcut. Buradan 80 portunu açıp yayın yapmak istiyorum.(upload download için) 

Turan bey sizin gösterdiğiniz yöntemi daha önce denemiştim fakat portları internetten kontrol ettiğimde açık değildi. 

(Telefondan portları açıp bilgisayardan sanal sunucumu yayınlayacağım)

Gönderildi : 10/12/2017 04:05

(@turancoskun)
Üye

denemediğim bir çözüm, ancak referans adreslere göre yapılandırmanızdan eminseniz, aldığınız ip adresini kontrol edin.

gsm operatörleri artık public ip adresine yerine, apn üzerinde private ip kullanmaktalar.

eğer private ip mevcut ise, port yönlendirmenizin çalışmaması normal.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/12/2017 04:12

(@yusufozdemir-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Anladım. Umarım ben hata yapıyorumdur tekrar deneyeceğim, teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/12/2017 04:24

(@turancoskun)
Üye

rica ederiz, yapılandırmadan önce size isp tarafından verilen adresi kontrol etmenizi öneririm.

Gönderildi : 10/12/2017 20:19

Paylaş: