Anasayfa » Forum

Outlook 2013 Arama ...

Outlook 2013 Arama Sorunu  

RSS
Emre Ozcan
(@EmreOzcan)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

Outlook 2013 pst dosyasını yeni bir klasöre taşıdım ve tanıttım. Bu işlemden sonra outlookta ne aratırsam aratayım sonuç getiremiyor.

Technette olaya çözüm olarak pst dosya özelliklerine girdiğimizde Advanced Attributes içinde "Allow this file to have contents indexed addition to file properties" seçeneğini işaretlememizi ve outlook ayarlarında index options'a girip rebuild diyerek indexlemeyi yeniden çalıştırmamızı önermişler.

Bu işlemleri yapınca sorun düzeliyor fakat ertesi gün pst dosyasının özelliklerindeki o checkbox kendiliğinden temizlenmiş oluyor.

Profili de silip yeni bir profil oluşturdum fakat bu da sorunu çözmedi. Bu konuda fikriniz var mı?

Alıntı
Gönderildi : 10/01/2013 14:53
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba pst boyutuna göre indexleme biraz zaman alacaktır. Outlook 1 gün açık çalışsın diğer gün değişen olacakmı gözlemleyin.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2013 22:08
Emre Ozcan
(@EmreOzcan)
Üye

Malesef bir gün açık bıraktım bir düzelme olmadı 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2013 17:38
Hakan Yurtsever
(@hakanyurtsever)
Üye

Merhaba Emre Bey,

Bahsettiğiniz sorunla alakalı bir çözüme ulaşabildiniz mi? Bendeki sorun ek olarak Outlook yeniden dizin oluşturmaya hiç başlamıyor, ayırdığım bir .pst dosyasında hiç bir arama sonucu çıkmıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/06/2017 05:31
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Servislerden Windows Search'ü durdurun. Ardından Hızlıca "C:\ProgramData\Microsoft\Search" klasörünü yeniden adlandırın. Outlook 'tan kontrol ederseniz indexlemeye başladığını göreceksiniz. Bu işi akşam mesai bitiminde yapıp makinayı açık bırakın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/06/2017 14:53
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol