Forum

Teamsden mail gönde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Teamsden mail gönderme

Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba,

Microsoft teamse hesabına şirket hesabımla  girip şirketteki bir kullanıcıya meeting gönderdiğimde mail kullanıcıya ulaşmıyor. Ama dışardaki bir domaine mailim iletiliyor.Bu sorun office365de yapılan eksik bir konfigurasyondan mı kaynaklanmaktadır yoksa smtpgw mızdan mı? Smtpgw üzerinde bir log görmediğimden konu ortada kalıyor. Tecrübesi olan varsa paylaşabilir mı.

Teşekkürler.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 19/11/2021 13:00
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Teams'de calendar gibi mail fonksiyonlarının çalışması için office sürümü isterleri var bunlar değişmiş olabilir. Bunun yerine Outlook'tan teams meeting gönderebilirsiniz rahatlıkla.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/11/2021 14:08
tayfun tek
(@tayfuntech)
Üye
Gönderen: @itman

Merhaba,

Microsoft teamse hesabına şirket hesabımla  girip şirketteki bir kullanıcıya meeting gönderdiğimde mail kullanıcıya ulaşmıyor. Ama dışardaki bir domaine mailim iletiliyor.Bu sorun office365de yapılan eksik bir konfigurasyondan mı kaynaklanmaktadır yoksa smtpgw mızdan mı? Smtpgw üzerinde bir log görmediğimden konu ortada kalıyor. Tecrübesi olan varsa paylaşabilir mı.

Teşekkürler.

Merhaba,

İç kullanıcılara bir toplantı daveti gönderdikten sonra message trace üzerinden maillerin durumunu kontrol eder misiniz? 

Maillerin neden iletilmediğine dair logu aşağıdaki gibi burada paylaşırsanız fikir yürütmemiz daha kolay olabilir.

image
CevapAlıntı
Gönderildi : 19/11/2021 15:50
Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba sıkıntım şuymuş; benim mail hizmetim on-prime exchangeler üzerinde koşuyor ve office365 üzerinden mail hizmeti almamamdan kaynaklı teamsclouddan kendi domainlerime mail göndermeye çalıştığımda spoof mail olarak algılanmasından kaynaklanıyormuş

Bu ileti 2 ay önce Murat uzun tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 03/12/2021 20:59
Hakan Uzuner beğendi
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2021 21:57
Paylaş: