Forum

Teamsde organizasyo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Teamsde organizasyon değişikliği

Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba,

office 365üzerindeki policyimi teamsonly görünüyor bunu portaldan değiştiremiyorum powershellle değiştirmeye çalıştığımda ise ekteki hatayı alıyorum bunu nasıl aşarım?

hata
TEAMS

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 09/12/2021 17:12
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Bunu ancak helpdesk ile çözebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2021 02:38
Umit SEYHAN
(@umitseyhan)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Selamlar,

Aşağıdaki adımları uygulayarak problemi çözebilirsiniz.

https://docs.microsoft.com/en-us/microsoftteams/troubleshoot/teams-administration/cannot-switch-to-teams-only-mode

Bilginize.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2021 22:55
Hakan Uzuner beğendi
Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba,

bu case'le ilgili tecrübelerimi paylaşayım.

Öncelikle yaşadığım sorun Microsoftun temmuz 2021 müşterilerinde organizasyon şemasını teamsonly defaultta çekmesinden kaynaklandığını öğrendim. Temmuz 2021den sonra lisans sahibi olanlar microsoftun teknolojik göç zorunluluğu gereği teamsonly atamasından kaynaklanıyor. Benim gibi hem skpy on prime hemde teams kullanmak isteyen tüm şirketler bu sorunu yaşıyor olacak. 

Mic. açtığım casede önce bunun mümkün olmadığı daha sonra hybridmoda geçmem gerektiği diretildi.Ben bunu kabul etmedim ve bana aşağıda yazdığım komutları gönderdiler.

aşağıdaki komutları SKYPFE sunucularında çalıştır.

Set-CSAccessEdgeConfiguration -AllowOutsideUsers $True -AllowFederatedUsers $True -EnablePartnerDiscovery $True -UseDnsSrvRouting

Get-CsHostingProvider | ?{ $_.ProxyFqdn -eq "sipfed.online.lync.com" } | Remove-CsHostingProvider

New-CsHostingProvider -Identity Office365 -ProxyFqdn "sipfed.online.lync.com" -Enabled $true -EnabledSharedAddressSpace $true -HostsOCSUsers $true -VerificationLevel UseSourceVerification -IsLocal $false -AutodiscoverUrl https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/AutodiscoverService.svc/root

aşağıdaki komutur tam yetkili interneti olan bir sunucuda çalıştır.

Connect-MicrosoftTeams

Set-CsTenantFederationConfiguration -SharedSipAddressSpace $true

Bu komutları çalıştırdıktan sonra, çıktıları Microsofta ilettik ve arka tarafta ISLANDS moda geçildik.

Microsoft ocak 2022 tarahinde organizasyon şemasını Microsofta, biz skype da kullanıyoruz demeyen müşterilerini  teamsonlye geçirecekler. Böyle bir durumda Microsofta case açılıp şema değişikliği istenmeli.

Bilginize.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 16/12/2021 18:56
Hakan Uzuner beğendi
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Güzel bilgi, teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2021 11:07
Paylaş: