Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Skype ,teams addin

Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba,  ortamımızda hem skype hem de mteams bulunmakta . Bu mimarı outlooklarda şöyle bir soruna neden oluyor. Outlook üzerinde addin olarak sadece Mteams aktif olabiliyor ben skypeında aktif olmasını istiyorum skype addinini nasıl aktif edebilirim.skype addin Mteams uygulaması kurulduğundan beri disable ve inactive görünüyor

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 06/12/2021 19:33
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Island mode kullanıyor olmanız durumunda her iki eklenti çalışır, ama bunu organizasyon seviyesinde yapmanız gerekli. Yani detaylı bir konu, bu makaleyi baştan sonra okumanız gerekli.

Understand Microsoft Teams and Skype for Business coexistence and interoperability - Microsoft Teams | Microsoft Docs

İlgili bölüm Meetings altında detaylandırılıyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2021 21:26
Murat uzun
(@itman)
Üye

Addininin aktif olmama problemini group policy ile aşmıştım ama bu gönderdiğiniz linkle olay çok farklı yerlere gitti. Ben bunu  inceleyeyim Tşkler Hakan üstadım

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 06/12/2021 22:33
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

GPO yöntemi aslında bir workaround, yani önce skype + teams kur, sonra teams i disable et, skype' ı enable et vs ama bunlar ilerde sorun yaşatabilir tabi gpo ile çözdüm derken tam ne yaptınız bilmiyorum ama evet konu aslında derin, yani eğer bu iki sistemi eş zamanlı kullanıyorsanı makaleyi incelemeniz gerekli.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2021 10:34
Murat uzun
(@itman)
Üye

@hakanuzuner evet haklısınız. Ben yine de workaround olarak çözüm arayanlara mic. nerdiği reg keyini policy ile bastığımız alan ekran görüntüsünü bırakayım.

policy
CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 16/12/2021 19:01
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Teşekkürler, eline sağlık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2021 17:44
Paylaş: