Forum

Skype for business ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Skype for business kullanıcı ekranı denetim şifre girememe problemi hk

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
558 Görüntüleme
(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Skype for business ile client tarafına ekran paylaşımuı ile bağlanıldığında program kurulmaya çalışıldığında çıkan 'kullanıcı hesabı denetimi' ekranında kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giremiyorum.İmleç orada görünüyor fakat giriş yapılamıyor.

Client işletim sistemi win 8.1 , win 7 de normal işlem yapılabiliyor.Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar varmıdır acaba.

Gönderildi : 12/01/2017 13:50

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Bu bilinen bir problemdir. Malesef alınabilecek pek bir aksiyon yok, güvenlik sebebiyle bu durum böyle.

Group policy üzerinden UACyi client bilgisayarlardan kapatabilirsiniz, tek çare budur. Fakat bir güvenlik açığı olarak gözükmesi de kaçınılmaz

Gönderildi : 20/01/2017 12:34

(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bu bilinen bir problemdir. Malesef alınabilecek pek bir aksiyon yok, güvenlik sebebiyle bu durum böyle.

Group policy üzerinden UACyi client bilgisayarlardan kapatabilirsiniz, tek çare budur. Fakat bir güvenlik açığı olarak gözükmesi de kaçınılmaz

UAC client tarafta kapalı, sorun aslında şu şekilde farklı çalıştır dediğimizde gelen ekranda kullanıcı adı ve şifre bilgilerini Lync ile bağlı olduğunda girilemiyor.Bazı clientlarda var bazılarında yok.Win7 de böyle bir sorun yoktu, Win 8.1 olan clientlarda böyle bir sorunla karşılaştık.

Gönderildi : 20/01/2017 14:42

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Ben de bunun windows 8 client'larda normal ve bililnen bir durum olduğunu söylüyorum zaten

http://blog.thoughtstuff.co.uk/2014/10/lyncdevq-lync-shared-desktop-and-admin-control-with-uac/

Gönderildi : 20/01/2017 17:06

Paylaş: