Forum

Lync client 2013 ko...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lync client 2013 konuşma geçmişi görüntüleme

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
775 Görüntüleme
(@TecelliCelik)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

lync clientte "save IM conversations in my email conversation history folder" seçeneğini işaretlememe rağmen outlook üzerinde conversation history klasörünü göremiyorum, bundan dolayıda geçmiş konuşmalarıma ulaşamıyorum.

neden fikri olan varsa yardımınızı bekliyorum.

teşekkürler 

Gönderildi : 05/12/2013 15:32

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bir şekilde silinmiş olabilir. TR ise konuşma geçmişi olarak kayıt ediliyor olabilir. Farklı userlarda aynı sorun var mı? Kontrolünü sağlar mısınız.

Gönderildi : 05/12/2013 18:38

(@TecelliCelik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

benim outlook'ta konuşma geçmişi klasörünü manuel sildim. office'i repair ettim geri geleceğini ümit ederek. gelmedi

ama diğer kullanıcılarda outlookta konuşma geçmişi  var fakat hiçbir kullanıcının konuşma geçmişi tutulmuyor.

Gönderildi : 06/12/2013 13:36

(@TecelliCelik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu arada exchange farklı forestta lync server farklı forestta, bununla ilgilimi bilmiyorum.

Gönderildi : 06/12/2013 14:43

(@TecelliCelik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

halen daha konuşma geçmişini tutamıyorum,

"Save IM conversations in my email Conversation History foder" check box'ını işaretliyorum.

Not: daha önce Lync Basic(LyncEntry) kurmuş kaldırmıştım sonra Office Pro kurdum. Bu işlemi yaptığım hiç bir clientte konuşma geçmişini tutamıyorum.

yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır?

Gönderildi : 10/01/2014 14:51

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Conversion History klasörünün Outlook'a gelmesi için, Exchange ile Lync aynı kullanıcı hesaplarına sahip olmalıdır. Sanırım bu gereksinim karşılanmıyor.

Gönderildi : 28/01/2014 14:52

(@TecelliCelik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet hocam yaşadığım sıkıntı bundan olabilir,

user forest - resource forest yapısı kullanıyorum, bundan dolayı olabilir mi?

exchange userların bulunduğu forestta, lync resource forestta, sadece autontication için user foreste gidiyor, değil mi?

Gönderildi : 03/02/2014 12:37

Paylaş: