Forum

user forest - resor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

user forest - resorce forest yapıda user attribute düzenleme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@TecelliCelik)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

soruma gelmeden önce yapımızdan bahsedeyim

Lync server ve clientler farklı forest'larda olduğunda user forest - resource forest kullanıyorum.

ve problemim yok.

sormam istediğim:

user foresttan kullanıcıları migration tool ile taşıyorum(kolay olması için) ve resource forestta her kullanıcıyı disable edip, sidhistory değerini msrtcsid-originatorsid alanına kopyalıyorum(sidhistorydeki değer user forestta sidID olduğundan)

yapıda 150 user var, hepsini bu şekilde taşımak baya bir vakit alacak.

bunu toplu bir şekilde yapan yani sidHistory değerini msrtcsid-originatorsid bu değere nasıl kopyalarım?

yada yapan olmuşsa bunu nasıl aştınız?

Gönderildi : 12/11/2013 18:45

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Bizim yapıda 4000 5000 kullanıcı var. Microsoft ile oturup ortaklaşa bir script yazdık sonra onu biraz daha geliştirip, title, grup, organizasyon attribute'lerini de kopyalattık yani tool a çevirdik. Örneğin user forest'da bir grup belirtledik ve bu gruba üye yapılan her kullanıcı otomatik olarak resource forest a taşındı sonrasında da sid mapping ve diğer attribute ler birebir eşlenir oldu.

Ancak 150 kişi için aşağıda hazır sid mapping yapan script var o kullanılabilir.

http://thecathcart.blogspot.com/2012/07/user-enabling-in-lync-resource-forest.html  

Gönderildi : 12/11/2013 18:51

Paylaş: