Forum

lync yazışma ge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

lync yazışma geçmişi ve ekran paylaşımı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
549 Görüntüleme
(@UmutKARTOPU)
Gönderiler: 172
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, 2 sorunum bulunmaktadır bunun için bilgi ve deneyimlerinizden yardım rica ederim.

Lync 2010 kullanmaktayız. Clent tarafında yapılan yazışmalarda "Bu konuşma Lync'de Konuşmalar sekmesine ve Outlook 'ta Konuşma Geçmişi klasörüne kaydedildi.  demesine rağmen outlook'ta görünmemektedir. Konuşma penceresi kapandığı an yazışmalar kaydedilmiyor. Yapımızda Exchange Server bulunmamaktadır. Sebebi bu olabilir mi?

İkinci sorunum ise, lync üzerinden yapılan ekran paylaşımında kullanıcıya müdahale ederken, herhangi bir program yüklemesi yapıyorum. Program yüklenmeye başlarken kullanıcı hesap denetimi devreye girdiğinden, paylaşım şuan duraklatılmış duruma geçmektedir. Bu sorundan dolayı denetimi kaybediyorum ve karşı tarafın ekranı benim pencerede bekleme durumuna gelmektedir. Karşı taraftaki kullanıcı program yüklenmesine onay verirse yani EVET derse ekran tekrar geliyor ancak o program ön planda olduğu sürece denetim bende olmuyor. 🙂 Kullanıcı hesap denetimi devre dışı bırakıldığında sorun yok ancak buda güvenlik sorunu teşkil etmektedir.

Saygılar.. 

Gönderildi : 21/08/2013 22:21

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member

exchange server olması gerekmektedir

hesap denetimi güvenliği açığı teşkil etmez 30 adet pc var hepsinde kapalıdır

Gönderildi : 22/08/2013 00:29

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Peki, User Account Control gpo ile devre dışı bırakılabilir mi?

Gönderildi : 22/08/2013 17:08

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options

altından konfigure edebilirsiniz 

Gönderildi : 22/08/2013 17:46

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginize teşekkürler arkadaşlar. Bu yöntem ile sorunum çözüldü. Ancak gönül isterdi ki user account control kapatılmadan uzaktan bağlı kişide Programın yüklenmesine onay şansı verebilsin. Teamweaver bunu yapabiliyor. 😉

Gönderildi : 22/08/2013 18:22

Paylaş: