[İSTEK] Lync 2013 C...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[İSTEK] Lync 2013 Chatbot Projesi  

  RSS
behzad kapucu
(@behzadkapucu)
Üye

İyi günler arkadaşlar, Lync Server'da chatbot oluşturma imkanı varmış. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/lync/jj728788.aspx adresinde küçük bir dokümantasyon sağlanmış ancak yeterince aydınlatıcı değil.

Bununla ilgili arkadaşlardan birisi bir webcast/workshop/makale oluştursa oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.

Örnek senaryolar: (çeşitlendirilebilir)

* "Yardimmasasi" isimli kullanıcıya "/eposta" mesajı gönderildiğinde exchange sorumlularının, "/firmayazilimi" yazınca firmanın kullandığı bir yazılımla ilgilenen kişilerin listesini cevap olarak gönderebilir.

* "Şirket" isimli kullanıcıya "/personel" mesajı gönderildiğinde şirket personelinin isim-tel-mail listesi bulunan bir xls gönderebilir.

* "Program" isimli kullanıcıya "/office" mesajı gönderdiğinde ftp'den office klasörlerini bulup listeleyebilir.

* "Veriiste" isimli kullanıcıya belirlenen anahtar kelimeler gönderildiğinde sql/access'te bulunan verilerde arama yapıp sonuç döndürebilir vs..

 

Kolay gelsin.

Alıntı
Gönderildi : 04/02/2013 19:27
behzad kapucu
(@behzadkapucu)
Üye

az önce technette güzel bir örneğe rastladım, buyrun: http://blogs.technet.com/b/ucedsg/archive/2011/03/24/im-an-lync-expert-bot-available-for-download-and-other-lync-customization-examples.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2013 19:32
Oğuzhan İlkan Boran
(@oguzhanilkanboran)
Üye

Merhaba Behzad bey,

Bahsettiğiniz işlem Lync sistemler üzerinde uygulanabilir durumdadır. Fakat işin içerisine Lync SDK da girdiğinden ve şirketlere özel olarak tasarlanan uygulamalar oldugundan dolayı biraz da yazılım içermektedir ve gerçekten zahmetli işlemlerdir. Fakat önerinizi dikkate alıp uygun olan bir zaman aralığında bu konu ile ilgili olarak çok geniş olmasa da bir makale yazabiliriz.

Bildiriminiz için teşekkürler. Ayrıyeten makale istekleriniz (makale istek) bölümüne iletebilirsiniz.

Kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 00:47
Paylaş: