Forum

Lync Server 2010 Mo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lync Server 2010 Monitoring sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@Emresokullu)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhaba

lync 2010 server monitoring role kurar ken deploying monitoring server kısmında gerekli yerleri doldurup yapıyorum fakat

> Deploying Monitoring Server Reports... This might take a few minutes.The Monitoring Server is using SQL instance "SCCHQMON01.sembol.int".The data source is using SQL instance "(local)".The following URL will be used for deployment: https://SCCHQMON01:443/ReportServerSQL Server logon credentials for "sembol\administrator" already exist. Use the existing logon credentials."[QoEMetrics]" role "[ReportsReadOnlyRole]" has already assigned to "sembol\administrator"."[LcsCDR]" role "[ReportsReadOnlyRole]" has already assigned to "sembol\administrator".Start to deploy reports...The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.

An error occurred when deploying Monitoring Server Reports. For details, see the log.

bu sekılde bir hata alıyorum sızce nedendir

SSL/TLS hatası neden alıyorum burada onu anlamadım

Gönderildi : 02/10/2012 14:26

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

msmq özelliğini kaldırıp tekrar yüklermisiniz.

Gönderildi : 02/10/2012 16:43

(@Emresokullu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bunu denememıstım hıc hemen denıyorum

Gönderildi : 02/10/2012 17:32

(@oguzhanilkanboran)
Gönderiler: 148
Estimable Member

Monitoring rolunu başka bir sunucuya mı kuruyorsunuz?

Sorun sertifikasyonla alakalı gibi görünüyor. Root Sertifikasını kontrol edebilir misin? Yukarıdaki işlemi de yaptınız mı?

Detaylı bilgi verebilirseniz daha yardımcı olabiliriz

Gönderildi : 02/10/2012 20:30

(@Emresokullu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Suanda tekrar kontrol ettım root sertıfıka gelmıs gözüküyor sertıfıka var ve yukardakı gibi denedım yardımcı olmadı başka ne yapabılırım?

Gönderildi : 03/10/2012 17:41

(@oguzhanilkanboran)
Gönderiler: 148
Estimable Member

Merhaba Emre,

Sertifika ile ilgili problem olmadığından eminseniz, Windows firewall kapalı olduğundan (1433 TCP, 1434 UDP portlarını geçirdiğinden) ve SQL Server Configuration Manager -> SQL Server Network Configuration -> Protocols for MONITOR  veya siz ne isim verdiyseniz-> TCP/IP enable olduğundan emin olunuz.

Aşağıdaki postu da inceleyebilir misiniz?

http://www.sqlservergeeks.com/blogs/AmitBansal/sql-server-bi/99/sql-server-ssrs-2008-underlying-connection-was-closed-%E2%80%93-could-not-establish-trust-relationship-for-ssl-tls

Gönderildi : 04/10/2012 00:32

Paylaş: