Forum

Lync +7 ve +38 Aram...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lync +7 ve +38 Arama sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@Cankocaman)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyi Günler Lync 2010 server üzerinde dial plan dan +7 ve +38 için plan yazıyorum ve trunk configten + düşür diyorum fakat lync dial ekranında +38123456789 diye arama yaptıgımda dial planda yaptıgım gıbı 90038 dıye cevırıyor ve arıyor fakat arıyacagım kısnın uzerıne gelıp sag tıklayıp aradıgım zaman numarayı dırek arıyor çevirmeden ve santrale loglardan 38123456789 diye gidiyor contact listesinden arama yaparkende numaraya dial plana göre nasıl uygulayabilirim.

saygılar

Gönderildi : 03/09/2012 20:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

1) AD üzerinde kullanıcılarda tanımlı telefon numaraları E164 formarında olmalı.
2) WebSerices\ABFiles altında  Company_Phone_Number_Normalization_Rules.txt içerisinde AD üzerinde bulunan numaralar normalize edilmeli.
3) Normalize edilmeyen numaralar  Invalid_AD_Phone_Numbers.txt dosyasından izlenerek düzeltilmeli
4) Update-CsAddressbook çalıştırılmalı kullanıcıların Galcontact.db dosyasını download ettikleri izlenmeli

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/09/2012 12:41

(@Cankocaman)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam su sekılde yaptık numaraları

+38  063 603 34 72 şeklinde active directory mobile kısmına ekliyorum kullanıcıların numaralar bu sekılde yanlısmı acaba?

Merhaba

1) AD üzerinde kullanıcılarda tanımlı telefon numaraları E164 formarında olmalı.
2) WebSerices\ABFiles altında  Company_Phone_Number_Normalization_Rules.txt içerisinde AD üzerinde bulunan numaralar normalize edilmeli.
3) Normalize edilmeyen numaralar  Invalid_AD_Phone_Numbers.txt dosyasından izlenerek düzeltilmeli
4) Update-CsAddressbook çalıştırılmalı kullanıcıların Galcontact.db dosyasını download ettikleri izlenmeli

Gönderildi : 05/09/2012 13:53

Paylaş: